Badanie rezonansem magnetycznym, realizowane w nowoczesnym ośrodku jeździeckim Archipp

Badanie rezonansem magnetycznym, realizowane w nowoczesnym ośrodku jeździeckim Archipp to rozwiązanie dokładnie pokazujące, że miejsce to jest warte zauważenia. Zleceniodawcy, którzy się do tego miejsca zgłaszają ze swoimi końmi wiedzą, że do diagnostyki wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt, a opisu dokonuje doświadczona radiolog. W dodatku, pracownicy stajni stale dbają o komfort zwierzęcia, kiedy znajduje się on na terenie stajni. W miejscu takim powstaje klinika, umożliwiająca noga konia a więc można również w dalszych latach spodziewać się tego, że zwierzę odda się na rehabilitację w bezpieczne miejsce. Jeśli koń będzie zmagać się z kulawizną albo innym schorzeniem to można oczekiwać, że będzie w takim punkcie właściwie zdiagnozowany i nie trzeba będzie się bać o to, że nie będzie wyznaczona najlepsza terapia.

Badanie z pomocą rezonansu magnetycznego pozwala na wgląd w obszary tradycyjnie niedostępne dla pozostałych metod obrazowania. Mogą to między innymi być struktury zamknięte w obrębie puszki kopytowej, będącej barierą dla fal dźwiękowych. Można również wykrywać wczesne zmiany w okolicy kości, tkanki podchrzęstnej i chrząstki stawowej. Zrobiony rezonans magnetyczny stanowi podstawę do leczenia schorzeń ortopedycznych. Rezonans magnetyczny pozwoli na kompleksową ocenę zmian oraz patologii w budowie anatomicznej.

Rezonans zmienił podejście diagnostyczne w zakresie palców koni i w bliskich częściach. Ekspert każdorazowo odczytuje jego wyniki, nawiązując do wszystkich objawów klinicznych. Pozyskane obrazy mogą być przedstawiane w różnych przekrojach oraz płaszczyznach, a struktury analizowane są zarówno pod kątem anatomii, jak i fizjologii. Pomieszczenie, w jakim przeprowadzany jest rezonans nie jest napromieniowane. Skrupulatne diagnozowanie jest znaczące w wypadku urazów kości i tkanek miękkich. Badanie na stojąco to doskonały sposób na otrzymanie rzetelnych rezultatów.

Zwierzęta

Dodaj komentarz