Blog ze zdrowymi poradami

Zdrowa dieta wcale nie musi być trudna. Co jeść żeby czuć się dobrze. Powinniśmy przestrzegać kilku prostych wskazówek.

Na początek ograniczmy jedzenie przewożonej żywności. W gotowych potrawach znajdziemy mnóstwo zbędnych kalorii, soli i konserwantów. A zatem co powinno się znaleźć w naszym codziennym jadłospisie. Postawmy na świeże warzywa ii owoce. Są pełne witamin i mikro elementów. Spożywajmy też produkty pełnoziarniste. Znajdziemy w nich błonnik. On co prawda nie ma za dużo wartości odżywczych, lecz wspomaga naszą przemianę materii. Dzięki błonnikowi szybciej czujemy się syci. Tym samym spożywamy zdecydowanie mniej. Błonnik też wspomaga pracę naszych jelit. Dlatego powinny go spożywać osoby mający spore kłopoty z zaparciami.

Dlaczego warto uprawiać sport każdego dnia.

Coraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia. Przez to cierpi nasze zdrowie. W mgnieniu oka pojawiają się nadprogramowe kilogramy. Ćwicząc regularnie poprawiamy naszą kondycję. Nasza sylwetka poprawia się. Nie musimy też borykać się z bólami kręgosłupa.

Ale ćwiczenia wpływają nie tylko na nasze ciało. Ćwicząc sprawiamy, że w naszym mózgu wydzielają się endorfiny nazywane hormonami szczęścia. A zatem po treningu czujemy się szczęśliwsi. Dlatego warto trenować zimą. Gdy mamy niedobory witaminy D. I walczymy z sezonową depresją. Dodatkowo po zimie nie będziemy zmuszeni walczyć z dodatkowymi kilogramami.

Po więcej porad zapraszam na bloga Reiki.org.pl, gdzie znajdziesz interesujące publikacje.

Zdrowie & Uroda

Dodaj komentarz