Chorwacja doskonała na wakacje oraz miejsce pobytu

Entuzjaści podróżowania, kiedy tak właściwie planują wczasy, przeważnie muszą wybierać pomiędzy zwiedzaniem a wakacjami. Swoistą nowością w biurach podróży są podróże rodzaju 7+7. Propozycje tego rodzaju to najczęściej objazdówka, do jakiej dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, jednak nie tylko. Coraz to entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają też na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen wdzięku kraj przyciąga zarówno cudowną przyrodą, jak także oraz niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze. Nadzwyczaj interesujące są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wyraźnie ujrzeć wypada Park Narodowy Krka oraz bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora połączone ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a pełny park od lat figuruje już na liście ogólnoświatowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji można wybrać się z jednym z biur podróży bądź uczynić realestate-honeste.com nieruchomości w Chorwacji. Różnorodne wycieczki do Chorwacji oraz krajów sąsiednich można co roku odnaleźć w turystycznych katalogach. Letnie miesiące to czas profesjonalny, aby zaplanować wakacyjny urlop. Nie zawsze jednakże doskonałym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz to więcej osób ochoczo zwiedza pozostałe kraje Europy. Dużą popularnością cieszy się aktualnie Chorwacja, jaka słynie z niższych cen, imponujących zabytków, pięknej przyrody oraz kapitalnej, letniej pogody. Tobie, jacy zdecydują się na ujrzenie Chorwacji, z reguły decydują się na zobaczenie tych największych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez kwestionowania najogromniejsze miasta kraju.

Uwagę zwraca w głównej mierze Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est również Split inaczej największe miasto Chorwacji. W tym idealnym, starym chorwackim mieście w niezwykły sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób również ominąć Trogir. Tutaj z kolei wypada ujrzeć zabytkową starówkę, ratusz oraz katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu wędrowców nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu i decyduje się na akcesoryjne wczasy w Chorwacji.

Nieruchomości

Dodaj komentarz