Co robić, gdy ktoś bliski odchodzi?

Śmierć nie pozwala nam wybrać ani czasu, ani miejsca. Dlatego nieraz zdarza się, iż Polacy umierają poza swoimi domami, czasami nawet z dala od kraju. Wielu w ogóle już nie wraca do ojczyzny, do mieszkania, ponieważ ich ciała zostają między wielkimi szczytami górskimi lub też na dnie wodnych akwenów, jednakowoż większa część ciał wolno sprowadzić. Rodziny momentalnie podejmują działania dotyczące sprowadzenia zwłok. Przewóz zwłok do kraju zajmuje dużo czasu. Zależy to także od okoliczności, w jakich dana postać zmarła, należy uszanować wszelkie procedury oraz ceremoniały obcego kraju. Rodzina zmarłego może nie mieć siły i odwagi, żeby przez to wszystko przejść. Transport zwłok na cmentarz, to nie tylko transport samochodem bądź samolotem. To masa formalności, pism, wizyt w placówce konsularnej, zakupu wyjątkowej do transportu trumny. Niemal każdy zakład pogrzebowy poznań, jaki działa na rynku wiele lat, oferuje klientom swoje usługi w aspekcie pomocy załatwienia sprawy sprowadzenia zwłok oraz pochówku. Z taką pomocą, łatwiej jest przejść przez urzędowe sprawy ostateczne. Na całym globie, w każdym kraju znajdziemy groby Polaków, którzy zostali nam na zawsze.

Zazwyczaj są to ofiary działań wojennych w rozmaitych krajach, lub ewentualnie Ci, którzy tam założyli swoje rodziny oraz już pozostali na obczyźnie, ale pośród bliskich. Wielu jest niemniej jednak takich, jacy wyjechali na parę dni w sprawach biznesowych, czy też na wycieczkę oraz gdzieś w świecie przyszło im zakończyć swoje życie. Dla rodziny jest to zawsze gigantyczną tragedią, niemniej jednak ostatnią posługę wobec zmarłego wypada spełnić – sprowadzić zwłoki do domu. Transport zwłok na cmentarz jest nadzwyczaj powszechny.

Dzisiaj, zwłaszcza kolosalne natężenie odnotowuje każdy zakład pogrzebowy, obsługujący Holandię, Wielka Brytanię, Irlandię i Niemcy – duża grupa Polaków wyjechało tam właśnie za chlebem. Formalności związane z wywiezieniem zwłok są podobne w wielu krajach. Najdroższym szczegółem obsługi takiego zlecenia jest przewóz zwłok do kraju. Tam, gdzie jest to możliwe, używany jest transport samochodowy, niemniej jednak w wielu wypadkach wręcz konieczny jest przewóz samolotem. W wypadku, kiedy jednostka gospodarcza pogrzebowa może przywieźć jednym przewozem więcej zwłok, koszty ulegają obniżeniu.

Usługi

Dodaj komentarz