Czasami ważne jest, aby porozmawiać o śmierci, umieraniu, żalu i żałobie

„Niektórzy z naszych pacjentów po urazach są starsi i cierpią z powodu upadków, a następnie bardzo chorują, a pracownik socjalny może pomóc w przeniesieniu ich do hospicjum, jeśli tego chcą. Wielu pacjentów po urazach jest powiązanych z gangami, a pracownik socjalny współpracuje z tymi pacjentami, aby pomóc pacjentowi zaplanować bezpieczne wypisanie, połączyć ich z zasobami ofiar przemocy i połączyć ich z naszym programem

Beyond Violence, który jest programem ambulatoryjnym, który działa z naszymi pacjentami, aby zatrzymać cykl przemocy”.Interwencja kryzysowaW razie potrzeby medyczni pracownicy socjalni wdrażają również interwencje kryzysowe, pomagając pacjentom i ich rodzinom w radzeniu sobie z tragedią, sytuacjami nagłymi i ostrym stresem.

Dla pacjentów i rodzin, które zmagają się z chorobą terminalną, medyczni pracownicy socjalni zapewniają poradnictwo w żałobie, terapię i skierowania do dodatkowego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego.

DeEtta Barnhardt, LCSW, pracuje jako szpitalny pracownik socjalny w Szpitalu Dziecięcym Lucile Packard w Stanford (LPCHS).

„Wiele rodzin jest w trybie kryzysowym i zapewniam usługi interwencji kryzysowej, które obejmują ogólne wsparcie, zasoby, skierowania do odpowiednich agencji lub usług w szpitalu, konkretne kroki do naśladowania (takie jak praca domowa), oceny samobójstw, a nawet odprowadzanie rodziców na oddział ratunkowy w razie potrzeby do oceny zdrowia psychicznego.

” – powiedziała.W niektórych sytuacjach medycznych, takich jak izba przyjęć lub oddział urazowy w szpitalu, pacjenci mogą zmagać się z nadużywaniem substancji, poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym, konfliktami z rodziną lub przemocą domową/seksualną po przyjęciu do szpitala lub innej placówki medycznej.

Medyczni pracownicy socjalni pomagają pacjentom w rozwiązywaniu tych problemów lub zarządzaniu nimi. „Mówiąc o izbie przyjęć, trudno jest pisać o wszystkich różnych rzeczach, do których nas potrzebują na izbie przyjęć, ale oto niektóre z rzeczy, które najczęściej robimy: wsparcie w żalu po śmierci, znęcanie się nad dorosłymi i dziećmi, gwałt/napaść seksualna, używanie substancji psychoaktywnych, bezdomność, pacjenci hospicjum, pacjenci, którzy nie są bezpieczni w domu

(częste upadki), pacjenci z tendencją do samobójstwa, pacjenci z problemami ze zdrowiem psychicznym oraz pacjenci nieubezpieczeni, którzy potrzebują pomocy w obserwacji. Na oddziale ratunkowym główna różnica polega na tym, że wszystko jest zorientowane na kryzys, więc wystarczy skupić się na tym, co należy teraz zrobić i jaki jest plan” – powiedziała Barnhardt.

Koordynacja opiekiWszystkie opisane powyżej obowiązki

Podlegają koordynacji opieki, która jest definiowana jako efektywna organizacja i świadczenie opieki medycznej pacjentom. Włączając problemy psychiczne, emocjonalne, rodzinne i społeczne pacjentów do ich planu leczenia, medyczni pracownicy socjalni zapewniają pacjentom bardziej holistyczną, współczującą i wydajną opiekę, która poprawia wyniki zdrowotne.

Medyczni pracownicy socjalni są integralną częścią zespołu koordynującego opiekę w wielu środowiskach medycznych. Inne obowiązki związane z koordynacją opieki, które spełniają medyczni pracownicy socjalni, obejmują służenie jako punkt kontaktowy między różnymi zespołami w środowisku opieki zdrowotnej,

Zapewnienie, że placówki odpowiednio zaspokajają potrzeby pacjentów oraz koordynowanie przemieszczania się pacjentów z różnych jednostek lub z jednego środowiska medycznego do drugiego ( np. wypisy ze szpitala lub przeniesienia na inny oddział).

Rodzaje medycznych pracowników socjalnych

Medyczni pracownicy socjalni są zatrudnieni w wielu placówkach medycznych, takich jak szpitale i centra medyczne, specjalistyczne kliniki medyczne i wydziały zdrowia publicznego.Szpitalni Medyczni Pracownicy Społeczni

Pracownicy socjalni zatrudnieni w szpitalach i ośrodkach medycznych, świadczący specjalistyczne usługi socjalne pacjentom cierpiącym na przewlekłe i/lub ostre schorzenia wymagające hospitalizacji, nazywani są szpitalnymi pracownikami medycznymi i socjalnymi.

Podczas gdy niektórzy hospitalizowani medyczni pracownicy socjalni pozostają w jednej jednostce medycznej lub oddziale, wielu z nich rozkłada swój czas na kilka jednostek.W wywiadzie dla OnlineMSWPrograms.com pani Allen wyjaśniła, jak pracują pracownicy socjalni w John Muir Medical Center:

„W John Muir nasi pracownicy socjalni są przydzielani do różnych pięter, mamy dziewięciu różnych pracowników socjalnych dziennie, a przydziały są następujące: intensywna terapia urazowa (ICU)/(przepełnienie) intensywna terapia, neurointensywna terapia/oddział opieki progresywnej, nagły wypadek pokój, rehabilitacja ostra

(rehabilitacja fizyczna)/opieka neuroprogresywna, oddział intensywnej opieki pediatrycznej/matki w trakcie porodu/pediatrii, oddział intensywnej terapii noworodków i matki tych noworodków, trauma med-surg/ortho med-surg (moje piętra), onkologia med-chirurg/operacje onkologiczne, nefrolodzy/operacje ogólne.”

Pani Allen powiedziała również, że chociaż medyczni pracownicy socjalni w

John Muir Medical Center zwykle koncentrują się na niektórych jednostkach, mają również silne zrozumienie potrzeb szpitala jako całości. „W weekendy jest tylko dwóch pracowników socjalnych, a następnie jesteśmy również na wezwanie dla PICU (oddział intensywnej terapii pediatrycznej) i NICU (oddział intensywnej terapii noworodków), aby spełnić kryteria California Children’s Services Więcej na stronie http://blog.dnevnik.hr/anksioznost123/2009/01/1625908419/linkovi-bolnice-ustanove-udruge-centri-portali.html

(CCS), więc chociaż wszyscy się specjalizujemy na naszych podłogach wszyscy musimy wiedzieć, jak to zrobić, ponieważ w weekendy i na telefonach musimy wiedzieć, jak to zrobić”.W zależności od ich wykształcenia akademickiego i doświadczenia zawodowego, niektórzy pracownicy socjalni zajmujący się hospitalizacją medyczną mogą specjalizować się w określonej dziedzinie

W obrębie szpitala, takiej jak geriatria, pediatria lub psychiatria i intensywna terapia; ci medyczni pracownicy socjalni mogą również pracować w wielu jednostkach, które obsługują podobne populacje. W wywiadzie dla OnlineMSWPrograms.com pani Beitch opisała, jak pracowała w kilku obszarach intensywnej opieki pediatrycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w

San Francisco (UCSF), zanim przeniosła się do swojej roli w Szpitalu Dziecięcym UCSF Benioff. „Pracowałam w pediatrycznej onkologii, neuroonkologii i neurochirurgii, na oddziale pediatrii ogólnej, pediatrycznym OIOM, hematologii ambulatoryjnej i zostałam zatrudniona jako pracownik usługi przeszczepu szpiku kostnego” – powiedziała.

Zdrowie & Uroda

Dodaj komentarz