Czy należy bać się wizytacji u ginekologa?

Zdrowie damy jest jedną z odrębnych sfer współczesnej medycyny. Intencją tej dyscypliny jest nie tylko leczenie chorób żeńskich, jednakowoż przede wszystkim zapobieganie ich powstawaniu. Współczesna ginekologia rozróżnia już niezliczone wręcz jednostki chorobowe, jakie dotykają kobiet w różnym wieku, bez względu od rasy, wieku oraz statusu społecznego.

Na pewno cechą łączącą wszelkie przypadki chorobowe jest niezbędność dbania o zdrowie kobiety, nim stan chorobowy zostanie zdiagnozowany jako ciężki. Dlatego oczywiście każdy gabinet ginekologiczny prócz wdrażania konkretnego leczenia stwierdzonych u własnych pacjentek chorób, zajmuje się również słusznym edukowaniem kobiet w aspekcie szeroko pojętej profilaktyki.

W większości wypadków kobiety zgłaszają się do doktora z zaburzeniami miesiączkowania. W takich wypadkach lekarz ginekolog na ogół zleca wykonanie dodatkowych badań, które zobrazują podłoże problemu. Już we wstępnej fazie testów, to jest po przeprowadzeniu badania ultrasonograficznego narządów płciowych kobiety wolno ogłosić ewentualność wystąpienia jajników policystycznych, jakie są najczęstszą przyczyną zaburzeń menstruacyjnych – po więcej gorąco zapraszamy na ginekolog kraków. Następną dokuczliwością, jaka jest niejednokrotnie powodem wizyty w gabinecie ginekologicznym jest nadżerka szyjki macicy. Jest to stan zapalny błony śluzowej wyścielającej wnętrze macicy. Obecność choroby można zdiagnozować w trakcie ginekologicznego badania cytologicznego śluzu, a pierwsze symptomy schorzenia związane są w wystąpieniem patologicznej wydzieliny z pochwy, bolesnością stosunków płciowych, a również nieregularnym krwawieniem z waginy, niezwiązanym z menstruacją. Nie zapominać należy, że nie leczona nadżerka szyjki macicy ma okazję przekształcić się w znaczny stan rakowaty. Kolejna kobiecą dolegliwością są torbiele jajnika, inaczej pojawiające się na powierzchni jajników cysty wypełnione płynem (śluzem). Z reguły leczy się je farmakologiczne, lecz w przypadku braku pozytywnych rezultatów terapii, zaleca się anulowanie operacyjne.

Zdrowie & Uroda

Dodaj komentarz