Podróże wzbogacają naszą wiedzę na temat świata i sprawiają, że stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia. Zwiedzanie wiąże się również z pewnymi zagrożeniami, które można w łatwy sposób wyeliminować. Szkoła języków obcych to miejsce, które powinniśmy koniecznie odwiedzić przed planowaną podróżą, aby podszkolić swoje umiejętności językowe. Jest to najlepszy sposób, aby unikną wielu problemów i nieporozumień w trakcie podróżowania.

Szkoła języków obcych – czyli gdzie nauczyć się podstaw języka obcego?

Gdy marzą nam się dalekie podróże, warto zainwestować w naukę języka obcego. Natomiast jeśli mamy na to nie za wiele czasu, ponieważ termin naszego wyjazdu nieubłaganie się zbliża, koniecznie trzeba poszukać intensywnego kursu językowego, na którym w krótkim czasie opanujemy podstawy niezbędne do komunikowania się, a co za tym idzie, unikniemy wielu niezręcznych, czasami wręcz niebezpiecznych sytuacji podczas naszej podróży. Jednak trzeba pamiętać, że nie każda szkoła językowa, prowadzi tego typu zajęcia, głównie z powodu braku chętnych. Dzieje się tak, ponieważ intensywne kursy wymagają od uczestników wielogodzinnych, codziennych lekcji. Niestety mało kto może sobie pozwolić na poświęcenie tyle czasu na naukę języka. Co zatem zrobić, kiedy żadna szkoła w okolicy nie prowadzi intensywnych kursów językowych? Wtedy pozostaje nam tylko zapisanie się na indywidualne zajęcia językowe.

Będzie to droższa opcja, ale lekcje indywidualne niosą za sobą wiele korzyści, np.:

  • więcej czasu na powtarzanie zagadnień
  • lektor skupia uwagę tylko na jednym kursancie
  • tempo nauki jest dostosowane do postępów kursanta
  • istnieje możliwość wyboru tematów do nauki

Korzyści płynące z lekcji indywidualnych, przewyższają kursy grupowe, zwłaszcza kiedy zależy nam na szybkich postępach. Inną opcją nauki podstaw języka poza szkołą języków obcych jest zakup materiałów do samodzielnej nauki. Jednak w takim wypadku musimy być zdyscyplinowani, aby regularnie zasiadać do lekcji. Opanowanie podstaw języka, przy intensywnym trybie nauki powinno zająć około miesiąca. Jest to czas , w którym będziemy w stanie zakomunikować swoje potrzeby i uzyskać podstawowe informacje potrzebne w trakcie podróży. Taka znajomość języka może okazać się zbawienna podczas szukania noclegów lub transportu.


Szkoła językowa – nie tylko nauka języków

Przed wyjazdem do danego kraju, warto nie tylko nauczyć się podstawowych zwrotów w języku urzędowym. Bardzo ważna jest także znajomość zwyczajów i religii mieszkańców danego kraju. Może to się okazać szczególnie przydatne, podróżując do krajów znacznie oddalonych kulturowo od Europy, np. krajów arabskich i azjatyckich. Wiele szkół językowych podczas lekcji języka, przekazuje również wiedzę na temat kultury i zwyczajów, panujących w danym kraju. Taka wiedza może być nie tylko interesująca, ale również i czasami niezbędna, aby bezpiecznie odbyć podróż do danego zakątku świata. Dlatego, aby bezpiecznie podróżować, konieczna jest znajomość języków obcych oraz zwyczajów panujących w odwiedzanym kraju.

Nauka

Dodaj komentarz