Innowacyjnie zaprojektowane piece indukcyjne o przeznaczeniu w przemyśle

Produkowanie wysokiej jakości wyrobów, jakie nadają się do wykorzystania w grzejnictwie indukcyjnym to specjalność firmy Energoel, znanej w branży z wysokiego poziomu specjalizacji. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania oraz topienia metalu, jaka znajduje zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w jakich centralnym elementem są nagrzewnice i piece indukcyjne. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wpływają na dalszą solidność i funkcjonalność urządzeń. Piece oraz nagrzewnice stosuje się w przemyśle i warunkach laboratoryjnych.

Energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych urządzeń, o sporej sprawności energetycznej. Niewysokie straty mocy mają przełożenie w zmniejszeniu kosztów eksploatacyjnych, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie zastosowany jest oryginalny system IPM – EnergoEl umożliwiający maksymalne, automatyczne przystosowanie mocy maszyn do zmiennych warunków wsadu.

Duża sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Ze względu na to że urządzenia mają niewielką masę oraz są kompaktowe, nie wpływają także negatywnie na wykorzystanie przestrzeni i można z nich bez przeszkód korzystać. Każda maszyna w tej firmie zrobiona jest z użyciem hartowania indukcyjnego, co pozwala wszystko dostosować do wymaganych czynności. Proponowana jest również usługa lutowania twardego albo miękkiego.

Nawiązanie współpracy z dostawcami topników i lutów pozwoli dopasować proces lutowania do osobistych oczekiwań zleceniodawców. Zakres usług poszerzony jest też o usługi powiązane z indukcyjnym topieniem i odlewaniem tak samo tradycyjnych brązu, jak i srebra. Precyzyjny opis wszystkich usług podany jest na witrynie internetowej podanej firmy. Klienci biznesowi, jacy do tej pory zdecydowali się korzystać z usług są usatysfakcjonowani.

Przemysł

Dodaj komentarz