Jak dbać o chorego psa?

Powiada się, że pies to pierwszorzędny przyjaciel człowieka – od kiedy tak właściwie zwierzęta te ostały udomowione i od kiedy akompaniują człowiekowi poprawnie w każdej chwili, właśnie tak z reguły są przez nas nazywane. Jednakże nie brakuje wyjątków, które nie potwierdzałyby pewnej reguły – to, iż niesłychanie w wielu przypadkach psy są dla nas niczym członek rodziny nie świadczy, iż każdy traktuje je tak samo – z odpowiednią odpowiedzialnością i szacunkiem. To kłopotliwe zdarzają się sytuacje, że człowiek nie respektuje drugiego życia – nie twierdzi, iż zwierzę, a w tym wypadku pies może mieć uczucia – ma prawo czuć tak samo jak człowiek, napełniać się oraz cierpieć. Przez takich właśnie ludzi powstawać powinni obiekty takie jak schroniska dla piesków.

Chociaż są to miejsca stworzone aby im pomóc, wszyscy wiemy, że realia bywają trochę inne, a trafiające do schronienia dla zwierzaków czy typowego schroniska dla psów czworonogi, niekoniecznie traktowane są tak jak muszą. Jedni pomagają – inni jeszcze o wiele bardziej szkodzą. Pewne jest jednakże jedno – każde żywe stworzenie powinno być otoczone poprawną opieką. Niestety wielu ludzi w ogóle to nie obchodzi i sugerują, iż pies lub poradzi sobie sam, bądź po prostu nie należałoby jest w ogóle zawracać sobie głowy nim.

Decyzja o przyjęciu do grona rodziny innowacyjnego członka – czworonoga to decyzja nadzwyczaj kłopotliwa. Dla niektórych ludzi bezsprzecznie nie jest to zawikłane, spontanicznie podejmują decyzję i zapewniają czworonoga do domu co jest kolosalnym okazem nieodpowiedzialności, bo do tego trzeba się poprawnie przygotować, chociaż od sprawy technicznej, nie mówiąc już o teorii, innymi słowy o tym, że należy wiedzieć co pies potrzebuje.

Wydaje się, iż nie jest to nic dziwnego – wielu ludzi ma psy, wielu ludzi się nimi opiekuje, a jakkolwiek takie słodkie stworzenia nie mogą uczynić nam wiele kłopotu – wówczas sprawdź zaćma u psa. Inni dają radę w takim razie my również damy – niestety jest to błędne myślenie. Posiadanie czworonoga oraz opieka nad nim to niemały kawałek chleba – jest to czasem bardzo skomplikowany orzech do zgryzienia, a wszystko okazuje się, kiedy pupil odnajdzie się w stworzonym przez nas domu na stałe.

Zwierzęta

Dodaj komentarz