Jak działa i kiedy skorzystać – wszystko o botoksie

Jest to jedna z w najwyższym stopniu popularnych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Zazwyczaj jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w okolicach ust. Bazuje to na tym, że na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w jakim uformowała się zmarszczka. Jest też wykorzystywany jako wypełniacz w celu powiększenia ust.

W tej chwili coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich oraz nie potrzebuje anestezje – sprawdź Botox Kraków. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak oraz osoby z schorzeniami układu nerwowego i sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg chwilowy oraz trzeba go regularnie powtarzać. Ażeby nie posiadać jakichkolwiek skutków ubocznych, warto chodzić do renomowanych gabinetów medycznych, w których zabieg zostaje wykonany przez porządnego profesjonalistę.

Będzie to jeden z na ogół użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z w najwyższym stopniu bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż wypada pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały i ma obowiązek być regularnie powtarzany. Współcześnie niesłychanie modnym sposobem na poprawę designu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w minionych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Egzekwuje się go, w celu zredukowania uciążliwych i dokuczających zmarszczek mimicznych, aby cera na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox użytkowany jest też w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, innymi słowy hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub też częściowego rozluźnienia mięśnia. Działalność botoxu wprowadza się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Wypada zaznaczyć, iż po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże łagodny charakter i są krótkotrwałe.

Usługi

Dodaj komentarz