Jak działa rower elektryczny?

Rowery elektryczne umożliwiają osobom o różnym poziomie sprawności fizycznej wspólną jazdę na rowerze i pokonywanie tras, które wcześniej byłyby zbyt trudne, np. pedałowanie pod strome wzniesienie lub pokonywanie dłuższych dystansów. Dzięki dodatkowemu napędowi z baterii i silnika wbudowanego w rower, nie zmęczysz się w połowie drogi.

Podczas jazdy na rowerze elektrycznym wyświetlacz pokaże Ci, jak szybko jedziesz i jaki dystans przejechałeś. W zależności od modelu, rower elektryczny może zapewnić do 80 kilometrów wspomagania pedałowania, zanim będzie wymagał ładowania. Wystarczy naładować baterię, zamocować ją do roweru elektrycznego, włączyć zasilanie i ustawić poziom wspomagania pedałowania tak, aby uzyskać jak największy lub jak najmniejszy „zastrzyk energii” podczas jazdy.

Każdy rower elektryczny ma różne poziomy wspomagania pedałowania (eco, normal i high) i może być łatwo naładowany w nocy.

Jaka jest różnica między rowerem elektrycznym a zwykłym rowerem?

Rower elektryczny ma wszystkie cechy zwykłego roweru z dodatkowym napędem elektrycznym. Są one nieco większe i cięższe od zwykłego roweru ze względu na silnik, jednak nie należy mylić ich ze skuterami lub motocyklami elektrycznymi; są one zupełnie inne. Rowery elektryczne nadal wymagają pedałowania, przesuwania i kierowania jak w przypadku każdego innego roweru, tylko z dodatkową korzyścią posiadania małego silnika, który pomaga w pedałowaniu. Tak więc rozsądne prowadzenie rowera elektrycznego i umiejętność utrzymania równowagi na rowerze jest podstawowym wymogiem.

Jakie są zalety korzystania z roweru elektrycznego?

Są one przyjazne dla środowiska i wydajne. Tak jak w przypadku konwencjonalnych rowerów, korzyści dla środowiska można osiągnąć zastępując wycieczki samochodowe wycieczkami na roweracj elektrycznych. Ponieważ rowery elektryczne działają na baterie i nie spalają paliwa, nie uwalniają żadnych szkodliwych gazów do atmosfery.

Łatwość użytkowania. Rowery elektryczne są szybkie do opanowania i ułatwiają aktywne spędzanie wakacji, nie odbierając im przy tym ducha przygody. Stanowią doskonały środek wyrównawczy, gdy różni członkowie rodziny lub przyjaciele mają różne poziomy siły i wytrzymałości. Z odrobiną dodatkowej mocy, trudny teren nie stanowi już problemu, a zniechęcający wiatr nie będzie Cię spowalniał.

Mówiąc prościej, rowery elektryczne sprawiają, że turystyka rowerowa staje się możliwa i atrakcyjna dla większej liczby osób. Nie każdy ma dość siły i wytrzymałości, by jeździć na rowerze przez wiele dni, ale wiele osób jest zainteresowanych aktywnością i poznawaniem zabytków i krajobrazów, które są dostępne podczas wycieczek rowerowych. A dla osób z ograniczeniami fizycznymi, takimi jak bóle stawów lub pleców, impuls płynący z silnika wspomagającego pedałowanie zmniejsza obciążenie i sprawia, że jazda jest bardziej komfortowa.

Może oznaczać przyjemniejszą jazdę. Dla wielu osób wybór roweru elektrycznego może oznaczać bardziej zrelaksowaną podróż, podczas której można spędzić więcej czasu ciesząc się otoczeniem niż chuchając i dmuchając. Możesz lepiej cieszyć się otoczeniem dzięki elektrycznemu wspomaganiu, które minimalizuje fizyczne wyzwania, dzięki czemu możesz bardziej skupić się na poznawaniu nowych miejsc i przyjmowaniu nowych doświadczeń. To tylko dodaje dodatkowy komfort i łatwość na szlaku.

Stanowią dodatkową siatkę bezpieczeństwa. Dzięki mniejszemu wpływowi na stawy i zmniejszeniu obciążenia nóg w porównaniu ze zwykłym rowerem, w przypadku kontuzji lub schorzeń fizycznych, rower elektryczny pozwala nadal dobrze się bawić i aktywnie spędzać czas. Nie sprawi też, że poczujesz się jak dziwak. Pozwala na osiąganie większych celów! Trudniejsze trasy rowerowe wydają się bardziej osiągalne, a jeśli jesteś nowicjuszem w wycieczkach rowerowych, możesz korzystać z zalet roweru elektrycznego.

Kto najbardziej skorzysta z roweru elektrycznego?

Zbudowany z myślą o wygodzie i prostej obsłudze, z ramami dla kobiet i mężczyzn, rower elektryczny ułatwia jazdę, kto chce cieszyć się jazdą bez wysiłku fizycznego. Dzięki temu wycieczki rowerowe dookoła świata stają się realną opcją, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Nie jesteś zapalonym rowerzystą, dopiero zaczynasz przygodę z kolarstwem szosowym i wakacjami na rowerze lub obawiasz się o swoją wytrzymałość na szlaku? Przejście na rower elektryczny pomoże Ci poczuć się pewniej.

Chcesz zmierzyć się z trudniejszymi podjazdami? Rower elektryczny pozwoli Ci uzyskać dodatkowy zastrzyk energii. Masz problemy ze stawami lub wracasz do zdrowia po kontuzji i nie jesteś w pełni sprawny fizycznie? Dodatkowe wsparcie ze strony roweru elektrycznego sprawi, że Twoje nogi i kolana będą mniej obciążone niż w przypadku jazdy na tradycyjnym rowerze. Wybór roweru elektrycznego to świetne rozwiązanie dla osób, które obawiają się o swoją kondycję lub możliwości fizyczne, dające możliwość wspólnej jazdy osobom o różnym poziomie doświadczenia w jeździe na rowerze, stanie zdrowia i sprawności fizycznej.

Dlaczego rowery elektryczne są droższe od zwykłych rowerów?

Dodatkowy silnik i fakt, że rower elektryczny wymaga więcej konserwacji oznacza, że wypożyczenie roweru elektrycznego będzie kosztować więcej niż zwykłego roweru. Jeśli więc wsparcie i dodatkowa łatwość, jaką daje elektryczne wspomaganie pedałowania podczas podróży przemawia do Ciebie, może warto zainwestować. Zobacz jaki rower elektryczny wybrać?

  1. Czy mimo posiadania roweru elektrycznego nadal powinienem trenować przed podróżą rowerową?

Tak. Jeśli zamierzasz odbyć wielodniową wyprawę rowerem elektrycznym, nadal zalecamy treningi na różnych terenach i regularną jazdę na rowerze, aby uczynić podróż przyjemniejszą. Więc może uda Ci się odbyć tę wycieczkę rowerową po Wyspie Księcia Edwarda, którą chcą odbyć Twoi przyjaciele?

Wypożyczenie rowera elektrycznego podczas aktywnego wypoczynku nadal oznacza, że możesz i będziesz wkładać wysiłek w swoją podróż; po prostu dostaniesz mały „zastrzyk energii”, kiedy będziesz tego potrzebować.

Zakupy

Dodaj komentarz