Kiedy masaż jest faktycznie przydatny?

Mamy prawo wymienić wybitnie dużo zalet masażu klasycznego. W głównej mierze delikatne gniecenie ciała koryguje krążenie w tkankach. To naturalnie dzięki temu mięśnie są przyzwoiciej dotlenione, a więc wydajniej pracują. Wszelkie obrzęki oraz napięcie znikają, a tym samym oddaje ból. Zostaje też złuszczony naskórek, przez co wygląd prowadzonej przez nas skóry o wiele się poprawia. Rzecz jasna te wszystkie wyniki mają wybitnie zbawienny wpływ na samopoczucie pacjenta. Można w takim razie pomyśleć, iż masaż to zabieg właściwy dla każdego. Jednakże są ściśle określone reguły, ograniczające wybór masażu jako terapii.

W następstwie tego nie należy decydować się na zabiegi, bez wcześniejszej rady lekarza. Jedynie profesjonalista godnie oceni stan naszego zdrowia. Na podstawie badania, medyk dopasuje nam rodzaj masażu, na jaki musimy się zdecydować. Jeżeli cierpimy na nadwagę lub żądamy rekonwalescencji, pozyskamy skierowanie na całkowity masaż stargard. Ta metoda zweryfikuje się również dla osób nadpobudliwych oraz dozgonnie spiętych.

W wypadku istotnych schorzeń, jak zaburzenia kaloryczne skóry, nerwobóle i zmiany zwyrodnieniowe, konieczny jest masaż częściowy. Wówczas fachowiec zajmie się tylko wybranymi partiami ciała. Prócz klasycznego ugniatania, zastosuje również maści, olejki oraz wibracje. Od czasu do czasu tego zabiegi stosuje się również w gabinetach kosmetycznych. Istotne jest, by powtórzyć zabieg co najmniej kilkakrotnie. Musimy być konsekwentni w przestrzeganiu zaleceń lekarza. Nawet tydzień przerwy ma prawo osłabić całkowity rezultat terapii. W razie potrzeby, możemy też poprosić masażystę o kilka pobocznych spotkań.

Ale wyłącznie wtenczas, gdy stworzony przez nas stan na to zezwala. W razie gwałtownego przeziębienia, załamania kończyny lub wysokiego ciśnienia, musimy zrezygnować z zabiegów. Dla pań w ciąży także nie zaleca się klasycznych masażów, aż do porodu. Jeżeli nasze problemy sprowadzają się do nikłych, lekkich bólów mięśni oraz stawów, możemy poradzić sobie na własną rękę. Od czasu do czasu wystarczy jedynie kilkuminutowe, rozkoszne ugniatanie bolącego karku, by pozbyć się napięcia z kompletnego dnia.

Zdrowie & Uroda

Dodaj komentarz