Klasyfikacja straży pożarnej i załoga strażaków

Strażaków możemy podzielić na dwie znaczące grupy, obie z nich są niezwykle istotne dla społeczeństwa, dla jakiego z resztą się poświęcają. Pierwsza z grup jaką możemy wyróżnić to straż zawodowa, do jakiej trafiają ludzie z niecodzienną odwagą, bowiem narażają oni niemal każdego dnia swoje życie dla życia innych ludzi.

Nieraz w trakcie akcji to przykre traci życie jeden z takich bohaterów, ale są świadomi tego i na tą najgorszą opcje są przygotowani psychicznie. Z takich powodów z trudem ćwiczą swoje ciało, i umysł. W trakcie wolnych chwil od akcji spędzanych w jednostce, analizują akcje które mogą posiadać miejsce, czy też miały, robią to w celu wykluczenia niekorzystnych błędów.

Druga grupa jest to tak zwana straż ochotnicza, występuje ona na ogół w wiejskich rejonach, oraz w małych miejscowościach, są to ludzie jacy na co dzień funkcjonują w innych położeniach, jednak kiedy przyjdzie taka potrzeba również ryzykują życiem, dla ratowania osób ze swojego otoczenia, ponieważ jak wiemy nie działają oni na wielkim lecz małym terenie – osp.

Tą grupę mundurową rozdzielamy na dwie niezależne od siebie grupy, na początek przyjrzymy się tej mniej legendarnej inaczej ochotniczej straży pożarnej. Są to ludzie jacy w wolnych momentach poświęcają się dla innych, bo w większości wypadków mają oni swoje stałe prace, a w czasie wolnym kiedy tak właściwie zachodzi taka potrzeba wyjeżdżają na akcje ratownicze. Takie jednostki odnajdują się zazwyczaj na wsiach, i małych miasteczkach.

Grupa ta jest gotowa do akcji dwadzieścia cztery godziny na dobę kiedy tylko dzwon strażacki zabije wybiegają ze swoich domów, zostawiając wszelkie inne rzeczy i udają się jak najszybciej do jednostki, albowiem wiedzą, że z ogniem nie ma żartów oraz w tym przypadku każda sekunda się liczy. Druga grupa straży pożarnej to strażacy zawodowi, którzy prawie co dziennie ratują komuś życie, a w związku z tym częściej ryzykują też swoim. Niestety zdarza się oraz tak że przegrywają oni walkę żywiołem oraz nie uda im się uratować na przykład płonącego domu, lub ewentualnie ludzi którzy się w nim znajdują, lecz czasami bywa i tak że sami giną w takich mieszkaniach.

Praca

Opinie do publikacji od was

Dodaj komentarz