Kłopot lokalowy – jakim sposobem sobie z nim radzić?

Odkąd jedynie zaczerpnąć pamięcią, w naszym kraju zawsze istniał problem mieszkaniowy. Mimo powstających od kilkunastu lat dużej ilości mieszkań, problem braku mieszkań jest ciągle aktualny. Kiedy prywatni deweloperzy rozpoczęli konstruować lokale mieszkalne, wyprzedawały się one na przysłowiowym pniu. Wielu ochoczych, pozyskiwało ‚dziurę w ziemi’, nie mając nawet pewności, kiedy odbiorą swoje wymarzone miejsce zamieszkania.

Sektor ukoił się mieszkaniami, wartościowymi mieszkaniami. Ci, jakich nie było stać na kupno osobistego M kilkanaście lat temu, też oraz dziś mają kłopoty finansowe, a także obawy o pożyczki mieszkaniowe na kilkadziesiąt lat – sprawdź skup nieruchomości za gotówkę Kraków.

Dlatego kłopot mieszkaniowy nadal istnieje oraz przez dużo lat będzie jeszcze istniał, dopóki nie powstanie program, budownictwo proponujące mieszkania pod najem. Jeżeli ceny wynajmu będą dogodne, niższe od raty kredytu oraz czynszu za mieszkanie wynajmowane prywatnie, rynek mieszkaniowy na pewno w końcu się ustabilizuje, a ludzie będą mieli gdzie zamieszkiwać. Przecież nie każdy musi posiadać mieszkanie dzierżawcze. Mogłoby się wydawać, iż nim kupimy nasze pierwsze mieszkanie, będziemy musieli na nie trochę poczekać.

Niemniej jednak dzisiaj młodzi ludzie mogą o wiele wcześniej wyprowadzić się od rodziców, bo można skorzystać z atrakcyjnego dofinansowania. Przekonamy się, że jest to nadzwyczaj odpowiednie rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli młodzi ludzie nie będą mieć wygórowanych żądań na przykład co do metrażu takiej nieruchomości.

Biznes

Dodaj komentarz