Leczenie uzależnień w myśl terapii Gestalt, zaoferowane w gabinecie psychoterapeutki Moniki Dąbek

Terapeutka Monika Dąbek założyła renomowany gabinet psychoterapii Gestalt w Kielcach. Założyła go ona po to, żeby pomóc zwalczyć kryzysy osobom, które w nich egzystują. Jak sama twierdzi, psychoterapeuta kielce służy: otwieraniu się, kreatywnemu byciu, zrozumieniu oraz akceptacji. Klienci mogą dzięki temu wyszukać drogę do siebie i mieć bardziej satysfakcjonujące życie.

Ważna jest w tym wypadku ich samoświadomość. Jeśli ktokolwiek chciałby się dowiadywać więcej albo wpisać na psychoterapię to może wysłać kwestionariusz ze strony internetowej albo zadzwonić do specjalistki.

Terapia skierowana jest dla osób, zmagających się z: zaburzeniami zachowania oraz emocji, zaburzeniami nastroju i zaburzeniami nerwicowymi. Mogą one oczekiwać na wsparcie w obrębie poradzenia sobie z sytuacjami stresowymi, kryzysami, wypaleniem, niższą samooceną, czy żałobą. Jest ona również rekomendowana dla osób odczuwających ciężkość w związku z symptomami ze strony organizmu lub wówczas, gdy pacjent chce sobie poradzić z traumatycznym wydarzeniem.

W czasie każdej terapii techniki pracy dostosowane są do danego pacjenta. Terapia Gestalt aktualnie traktowana jest za trzecią wśród głównych nurtów psychologii, obok behawioryzmu oraz psychoanalizy. Akcentuje ona w głównej mierze podmiotowość pacjenta, jak i rangę tego, czego może doświadczyć „tu i teraz”, podczas relacji z terapeutą.

Podstawy szkoły Gestalt mówią o tym, że działanie człowieka złożone jest z pewnych gestaltów, jakich cech nie da się sprowadzać do sumy cech poszczególnych składników. Oznacza to, że każdy ma swego rodzju potencjał rozwojowy, jak i możliwość pozytywnego zachowania się w środowisku, jeśli tylko ma pojęcie o tym, co dzieje się w nim oraz wokół niego. Jego cierpienie psychiczne powstaje, gdy emocje, wymagania, czy pragnienia są poza jego świadomością. Z tego powodu psychoterapeutka skupia się na tym, by wyłapać sposoby wchodzenia pacjenta w relację z otoczeniem i sposoby uniknięcia relacji.

Zdrowie & Uroda

Dodaj komentarz