Losy globalnego sportu – przesłanie piłki nożnej

Zamiłowanie piłką nożną jest gigantyczne od dekad, jakkolwiek w ostatnim czasie odważnie środowisko kibicowskiego zaczęło rozdzielać się jeszcze mocniej oraz wspierać prywatne drużyny z prawdziwą pasją. Telewizje powszechne mają niemniej jednak do głębi inne zadanie – jako korporacyjny interes, muszą przede wszystkim myśleć o korzyściach pieniężnych. W tym celu coraz to częściej umieszcza się dziś najciekawsze zgromadzenia piłkarskie z najogromniejszymi piłkarskimi gwiazdami globu w kanałach kodowanych lub systemie PPV – tak, aby każdy zaciekawiony kibic musiał za obejrzenie spotkania na żywo zapłacić, nawet symboliczną kwotę.

Dlatego regularnie wzrasta liczba takich kibiców, którzy nie tylko sami oglądają mecze online, lecz równie z zapałem transmitują strumieniowo każdy mecz w internecie. W ten sposób dzisiaj w każdym kraju z dojściem do Internetu oglądać można najciekawsze spotkania piłkarskie jak i te absolutnie egzotyczne. Gdyby nie sieć wielu kibiców piłkarskich nie miałoby możliwości zobaczenia na własne oczy choćby kobiecej ligi mistrzyń. Piłka nożna to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych sfer aktualnego sportu i na każdym kontynencie znaleźć wolno kluby i reprezentacje, dla których następne turnieje międzynarodowe to zdecydowanie więcej, niż przeciętna gra – wypróbuj High Wycombe soccer academy London.

Telewizja oraz prasa starają się więc robić wszystko, żeby kibice to właśnie ich tytuły kojarzyli z najciekawszymi oraz najaktualniejszymi informacjami ze świata sportu. Niejednokrotnie oznacza to dla kibiców niezbędność płacenia za dostęp do transmisji z meczów, w których udział biorą największe piłkarskie gwiazdy na świecie. Obejrzenie spotkania na żywo wielokrotnie jest wobec tego niemożliwe – a przynajmniej było, póki nie doszło do całkowitego upowszechnienia dostępu do sieci. Dzisiaj każdy, nawet całkowity amator, odnajdzie swoje ukochane mecze w internecie i będzie mógł bez pobocznych opłat radować się przekazem na żywo. W wielu przypadkach nie jest to jakość, którą znają posiadacze telewizorów plazmowych, lecz nie brakuje chętnych, którzy nawet w wybitnie słabej jakości śledzić będą poczynania swoich ukochanych piłkarzy.

Sport & Wypoczynek

Dodaj komentarz