Wycieczka do Lwowa to punkt obowiązkowy na liście każdego przemierzającego Europę miłośnika podróży. Stolica i kulturalne centrum Ukrainy to miejsce magiczne, jedno z najpiękniejszych miast wschodniej części Starego Kontynentu. Piękne o każdej porze roku, warte odwiedzenia zarówno w ramach krótkiego weekendowego wypadu, jak i dłuższych wakacji. Atrakcji turystycznych nie zabraknie tutaj nikomu. Lwów jest pełen muzeów, świątyń, zabytków i wyjątkowych zakątków, które po prostu trzeba odwiedzić.

Spacer po wpisanym na listę UNESCO Starym Mieście najlepiej zacząć od rozjrzenia się po jego centralnym punkcie – lwowskim Rynku, otoczonym czterdziestoma czterema kamienicami, zapewniającymi przegląd stylów architektonicznych od renesansu po modernizm. Największą uwagę zwracają tutaj renesansowa kamienica Bandinellich, Kamienica Królewska i zbudowana z ciemnego piaskowca Czarna Kamienica. Wędrując urokliwymi, brukowanymi uliczkami wokół Rynku i podziwiając zabytkowe tramwaje, można poczuć ducha starego Lwowa – miasta, w którym przeplatały się wpływy Wschodu i Zachodu i które funkcjonowało na styku kultur – ukraińskiej, polskiej, żydowskiej czy ormiańskiej.

Warto odwiedzić uliczny targ, taki jak słynny Rynek Halicki, aby zaopatrzyć się w lokalne produkty oraz najróżniejszego rodzaju przedmioty, które mogą posłużyć za bezcenne pamiątki. Podczas zwiedzania koniecznie trzeba zatrzymać się na wyśmienitą kawę w jednej z klimatycznych knajpek, nie można również nie spróbować pysznych dań niezwykle bogatej kuchni ukraińskiej.

Wycieczki do opery lwowskiej: https://www.kresy.com/ns,opera-we-lwowie-wycieczki-do-lwowskiej-opery

Po posiłku za to coś dla ducha – wśród słynnych lwowskich świątyń wymienić trzeba Katedrę Łacińską, Sobór świętego Jura, Kościół Bernardynów i Katedrę Ormiańską. Kultury zaczerpnąć można podziwiając Operę Lwowską, a więc jedną z najpiękniejszych oper w Europie, a także zwiedzając Lwowską Galerię Sztuki z bogatymi zbiorami sztuki polskiej. Polska wycieczka do Lwowa nie może również ominąć Cmentarza Łyczakowskiego, a więc najstarszej zabytkowej nekropolii Lwowa, miejsca pochówku wielu zasłużonych Polaków i Ukraińców, bohaterów historii, sztuki, kultury i nauki. Spacerując po Lwowie Polacy muszą również przystanąć pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Wycieczka do Lwowa bez wątpienia dostarczy każdemu wspaniałych wrażeń i niesamowitych wspomnień.

Sport & Wypoczynek

Dodaj komentarz