Maluchy w żłobkach i przedszkolach – z jakiego powodu warto posłać dziecko do takiego miejsca?

Duża grupa rodziców jest aktywnych zawodowo. W przypadku, kiedy posiadają stałą, dobrze płatną pracę i małe dziecko, lub ewentualnie dzieci, w takiej sytuacji nie mogą utracić swojego podstawowego źródła utrzymania. W takich sytuacjach zawsze będą się starać o to, aby ich maleństwo pozostało przyjęte do żłobka, gdzie przyjęcie dziecka odbywa się na podobnych zasadach, jak do przedszkola. W żłobkach jednak przyjmuje się dzieci kilkumiesięczne, jakie wymagają bez ustanku niemalże nieustannej opieki osób dorosłych. Mają zawsze zastrzeżoną ochronę osób pracujących w tego rodzaju instytucjach. Posiadają oni również wyjątkowe przygotowanie pedagogiczne, a także powinny posiadać właściwe podejście, zdolności wychowawcze, jak oraz potrzebne w takich wypadkach doświadczenie. Do przedszkoli są w większości wypadków przyjmowane dzieci blisko trzyletnie i starsze, do szóstego roku życia. W przedszkolu rozpoczynają również już program szkolny.

Mogą się nie wyłącznie bawić, jednak są także uczone między innymi czytania, liczenia, tego, by być do pewnego stopnia samodzielnymi – oto RozanyOgrodek.PL – przedszkole prywatne warszawa mokotów. Ostatnio kolosalny nacisk kładzie się na to, by uczyć dzieci w przedszkolach postępowania w przypadkach zagrożenia życia, numerów alarmowych, jak się zachowywać w trafnych sytuacjach. Popularne jest również rozpoczynanie wcześnie nauki języków obcych. Po okresie najpierw żłobka, a w następnej kolejności przedszkola następuje tzw. zerówka, gdzie dzieci już mniej się bawią, a więcej czasu jest zajmowane na naukę fundamentalnych rzeczy takich jak czytanie, czy liczenie, nazewnictwo przedmiotów, nazwy kolorów, nauka numerów alarmowych, jak oraz uczenie samodzielności do pewnego stopnia, a także radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Obecnie został wprowadzony ustawowy obowiązek posyłania dzieci do pierwszej klasy szkoły fundamentalnej, jaki będzie oficjalnie obowiązywał wszystkie dzieci już od 2014 roku. Jak w każdej tego rodzaju sprawie, tak oraz tutaj znajdują się zarówno zwolennicy tak przedwczesnego posyłania dzieci do szkoły, jak oraz przeciwnicy. Sprawa jest nadzwyczaj dyskusyjna. W 2013 roku to, czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu lat, jest w pełni dobrowolną decyzją rodziców. Niektórzy się na to zdecydowali, jednakże inni uważają, że jest to zanadto wczesny wiek.

Nauka

Dodaj komentarz