Najmniejsi asystenci w ogrodzie – jakim sposobem walczyć ze szkodnikami?

Wypoczywając w ogrodzie i kontemplując przyrodę, kwitnące kwiaty, drzewa, słuchając śpiewu okolicznych ptaków, nawet nie zdajemy sobie kwestii z tego, że aby nasz ogród cieszył nas każdego roku, przyczyniają się do tego nasi sprzymierzeńcy, jakich wielokrotnie nawet nie zauważamy. Należałoby w następstwie tego o nich zadbać, by w stworzonym przez nas ogrodzie znaleźli schronienie oraz mogli o niego na swój sposób dbać. Pszczoły, trzmiele, osy, motyle, gwarantują kwitnienie kwiatów i roślin. Warto pamiętać, żeby w ogrodzie posadzić różnorodne rośliny, jakie będą wabić różnorodne owady.

Najlepszym sposobem, aby zagwarantować w ogrodzie czy na działce należytą równowagę biologiczna między szkodnikami a naszymi sprzymierzeńcami, jest racjonalne sadzenie roślin, jakie przyciągną do siebie należyte gatunki owadów, płazów, ptaków, a te już same będą dbały o zwalczanie szkodników naszych upraw. Męczarnią działkowiczów są mszyce, które nadzwyczaj niszczą nasze uprawy. Preparaty chemiczne są bardzo efektywne w ich zwalczaniu, niemniej jednak wspólnie z mszycami giną ich pogromcy, po największej części biedronki – Środki na mrówki Target
. Jeśli zastosujemy taki preparat, prawdopodobnie będziemy musieli go wykorzystywać i w następnym sezonie, bowiem populacja naszych sprzymierzeńców nie będzie łatwa do odtworzenia.

Jakim sposobem najmniejsza ingerencja w życie ogrodowej fauny sprawi, iż wytworzy się trafna równowaga między szkodnikami a ich wrogami, z korzyścią dla wszystkich, przede wszystkim dla naszych upraw. Gryzonie, krety, nornice umieją nam skutecznie uprzykrzyć życie, lecz metodą prób i błędów odnajdziemy w końcu swoja metodę na pozbycie się tych zwierząt z naszego terenu, oczywiście bez używania środków chemicznych.

Usługi

Dodaj komentarz