Najważniejsze kierunki krajoznawcze Europy – Wenecja

Europa jest wspaniałym kontynentem. Przede wszystkim skutkiem tego, iż proponuje własnym mieszkańcom oraz turystom wiele różnych możliwości. Rzecz jasna są na tym kontynencie takie regiony, które uznawane są za znacznie bardziej turystyczne. Wśród nich wymienić warto chociażby południowe krańce Europy. To właśnie w morskich kurortach Hiszpanii, Portugalii, Francji lub Grecji większość Europejczyków co roku spędza swoje wakacje. Trudno się temu faktowi dziwić.

Wymienione kraje w głównej mierze charakteryzuje ciepły, śródziemnomorski klimat, który w czasie lata daje nieomalże gwarancję należytej pogody. Mimo to to nie wszystko. Naturalnie te regiony Europy mogą pochwalić się również wieloma zabytkami, których zwiedzanie może być, przynajmniej wedle co niektórych ludzi, obowiązkowe dla każdego mieszkańca Starego Kontynentu. Są to w głównej mierze zabytki kultury antycznej, jak choćby Koloseum znajdujące się w Rzymie czy pozostałości po greckich świątyniach.

W Hiszpanii dochodzą do tego jeszcze antyki kultury andaluzyjskiej, w jakiej mieszały się wpływy żydowskie, arabskie i europejskie. Odwiedzenie tych wszystkich miejsc na pewno może stać się nie tylko perfekcyjną przygodą, lecz też bardzo pożyteczną oraz pouczającą podróżą, jaka pozwoli na zbudowanie prawdziwej europejskiej tożsamości przy jednoczesnym budowaniu postawy tolerancji – w tym wspomoże przewodnik po Wenecji. Mówi się, iż każdy człowiek ma obowiązek w życiu choć raz odwiedzić Wenecję. Trudno się temu zadziwiać, skoro jest to miasto jedyne w swoim typu.

Wenecja jest albowiem położona na setkach drobnych wysepek, między którymi znajdują się kanały wodne. To one służą tu jako kanały komunikacyjne, po których pływają tak zwane tramwaje wodne i gondole. Te ostatnie stanowią jedną z charakterystycznych atrakcji turystycznych Wenecji. Warto w takim razie skorzystać z możliwości popłynięcia gondolą podczas wizyty w tym mieście. Mimo to oczywiście nie jest to jedyna rzecz, jaką należy tu zobaczyć. Centralnym punktem Wenecji jest plac św. Marka. Jest on umiejscowiony niebawem koło katedry św. Marka, w której do dzisiaj przechowywane są relikwie tego patrona miasta.

Biznes

Dodaj komentarz