Najwyższy czas matur – zwalcz stres, właściwie się przygotowując

Jeszcze kilkanaście lat temu matury inaugurowały się na początku maja. W całym państwie wszelcy uczniowie pisali maturę w tym samym terminie. Po ulicach chodzili dumni maturzyści, jacy ubrani byli odświętnie, w większości wypadków w biało – czarne stroje. Obecnie jest absolutnie inaczej. Matury odbywają się w rozmaitych terminach. Trwają od kwietnia do maja. Słuchacze mają kilka egzaminów. Są i egzaminy pisemne z różnych przedmiotów oraz ustne – tak zwana prezentacja maturalna. Wszyscy słuchacze na takiej maturze muszą się pojawić. Jak najbardziej zdarzają się rozmaite sytuacje losowe – wypadki, choroby. W takich wypadkach egzaminy odbywają się w rozmaitych terminach. Im bliżej jest takiej demonstracja maturalna, tym większy jest stres. Matura to jeden z najbardziej stresujących egzaminów w życiu, właśnie dlatego już dzisiaj przetestuj kursy maturalne geografia warszawa. W szeregu przypadków to pierwszy tak znaczny egzamin. Uczniowie nie chcą nawalić, nie pragną wypaść błędnie, nie pragną oblać takiego egzaminu. Tym bardziej, że od jego wyniku zależy to, w jakim miejscu dostaniemy się na studia.

A przecież większość ludzi pragnie studiować. Wszyscy bodaj wiemy, co to jest stres. Mamy taki właśnie stres w przeróżnych sytuacjach. Z reguły pojawia się, kiedy przystępujemy do jakiś egzaminów – a tych w życiu zdajemy w rzeczy samej dużo. Pierwszym takim istotnym egzaminem jest naturalnie matura. Zdajemy ją w wieku dziewiętnastu lat. Wszelcy chcemy się do niej w zasadzie dobrze przygotowywać. Taki egzamin, taka demonstracja maturalna obejmuje zakres wiedzy niemalże z całego życia.

Do matury nie da się w następstwie tego przygotowywać w miesiąc czy dwa. Powinniśmy regularnie się uczyć – przez cały czas, przede wszystkim przez szkołę średnią. Jeśli do takiej prezentacja maturalna, do takiego sprawdzianu przygotujemy się w samej rzeczy przyzwoicie nasz stres jest mniejszy, czujemy się pewniej. Nie musimy się obawiać egzaminów, nie musimy się obawiać. Powinniśmy wiedzieć, iż każdy oblany egzamin można powtórzyć w późniejszym terminie. Jeżeli powinie nam się noga nie jest to żadna tragedia. Ewidentnie wszyscy chcielibyśmy wypaść jak najpoprawniej. Jednak nie jesteśmy w stanie załamywać się, kiedy coś nie pójdzie po naszej profesjonalnej myśli.

Nauka

Dodaj komentarz