Navegado: tradycyjne pochodzące z Chile wino

Propozycje na niebanalne trunki, jakie można znaleźć na stronie Tragos Del Mundo warto faktycznie spróbować. Wówczas wprowadzi się trochę świeżości do menu trunków, jakie się najczęściej pija, a dodatkowo da się jak najlepiej zaskoczyć przychodzących do domu gości. Wystarczy chociażby spojrzeć pod adres https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, aby dowiedzieć się, jak zrobić tradycyjną oraz wyrazistą chilijską Borgonę. Burgund to trunek z czerwonym winem oraz truskawkami. Należy naszykować go w dużym dzbanie. Warto stwierdzić, że jest to oryginalna propozycja, idealna na gorące dni. To trunek orzeźwiający.

Można go zrobić wczesnym latem, w trakcie sezonu na truskawki. Smakosz musi uważać na to, aby nie zjadać zbyt wiele truskawek z takiego trunku, ponieważ nasiąknięte alkoholem mogą uderzyć do głowy. Przepis na Burgundię jest prosty do wykonania. Jest to efektem tego, że znajduje się w niej niewiele elementów. Do zrobienia wakacyjnego, chilijskiego napoju alkoholowego wystarczą: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kostki lodu oraz niewiele cukru. Najpierw myje się i sieka truskawki. W następnej kolejności, miesza się je z cukrem i odkłada na pół godziny. Do słoika należy wlać wino oraz nasączone owoce. To wszystko należy zmieszać i przelać do dzbana.

Uprzednio, dodając do dzbana parę kosteczek lodu, żeby trunek ochłodzić. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą posmakować latem czegoś nowego. Można także zdecydować się na pozostałe napoje, scharakteryzowane na Tragos Del Mundo. Jest to natomiast opcja na pochmurne oraz chłodne wieczory Navegado polepszy nastrój. Nie można pominąć 5 podstawowych składników w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru. Często do przygotowania Navegado stosuje się młodsze wina z owoców, takie jak Merlot albo Syrah. Pośród przypraw dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, listki hibiskusa.

Zwierzęta

Dodaj komentarz