Okna drewniane versus z PCV – co kupić?

Producenci oferują okna izolujące nasze lokale mieszkalne przed hałasem zewnętrznym. Kluczowe zadanie realizuje szyba. To ona w gigantycznej mierze odpowiada za dźwiękoszczelność. Przy zakupie wypada zwrócić szczególną uwagę na wartość szyby. Im wyższa tym lepsza izolacyjność szyby. Okno takie jest zwykle uformowane z kilku warstw szyby o różnej grubości, natomiast przestrzeń między nimi wypełniona jest kłopotliwym gazem lub mieszanką takich gazów. Każde dźwiękoszczelne okno zawiera wskazanie Rw.

Jeżeli tego naznaczenia nie ma to znaczy że to nie jest akustyczne okno. Poza tym szyba to nie całokształt. Jeśli ościeżnice będą niepoprawnie przymocowane, w owym czasie okno nie będzie realizowało swej funkcji w 100%. Wszystko musi być dokładnie i szczelnie zamocowane. Jak najbardziej te elementy wpływają na wentylację naszych pomieszczeń – więcej o tym na okna i drzwi Turek. Poza tym gigantyczne znaczenie na akustykę posiadają ściany. Dźwięki rozchodzą się w postaci fal. Im lżejszy materiał z którego są wykonane ściany tym pokaźniejsze drgania występują. Masywne, ciężkie ściany są dobrym izolatorem nie poddającym się drganiom. Sporo osób zastanawia się nad wyborem okna z PCV czy drzewa. Obecnie technologia produkcji okien z drewna wybitnie się zmieniła oraz ulepszyła, wobec tego zarówno jak okna z tworzyw sztucznych jak oraz drewniane mają zbliżone do siebie parametry.

Są w stanie być wyposażone w takie same okucia, szyby itp. Jednakowoż drewniane mają wytrzymalsze ramy. Okna muszą zapewniać wentylację. W tym wypadku oba typy są szczelne czy też porządnie rozszczelnione. Wadą okien drewnianych jest jego odnawianie. Raz na jakiś czas należy zetrzeć papierem ściernym starą powłokę lakieru a w następnej kolejności pomalować. W przypadku okien plastikowych, proceder ten nie następuje. Okna plastykowe są zimniejsze od drewnianych z uwagi na zamontowaną stalową wkładkę. Poza tym okna plastikowe ulegają odkształcaniu się pod wpływem zmian temperatury. Im ciemniejszy kolor tym większe będą występować odkształcenia. Dlatego w czasie montażu, należałoby pozostawić 1,5cm dziurę pomiędzy oknem a ścianą. Z normy okna plastikowe są tańsze od okien drewnianych.

Dom & Ogród

Dodaj komentarz