Pakowanie produktów a folia stretch – jakie walory?

Wiele firm wykonuje usługi w aspekcie pakowania towarów do celów promocyjnych. Aby artykuł nie uległ uszkodzeniu, pakuje się go w pudełka ozdobne, w kosmetyczki, w blistry bądź w zestawy i displeye. Jeszcze inne firmy zajmują się pakowaniem mienia (np. w czasie przeprowadzki), dzieł sztuki oraz antyków (przede wszystkim wywozy, przewozy dzieł sztuki z jednego muzeum do drugiego). Firmy oferują pakowanie materiałów spożywczych w różnorodnego rodzaju opakowania foliowe z taśmy, w torebki, saszetki, czy wykorzystują folę stretch – https://folia-stretch.pl/. Opakowania zbiorcze mogą być wykonane z foli termokurczliwej, worków foliowych lub ewentualnie w postaci pudełek kartonowych.

Proste kartony inaczej klasyczne są opakowaniem o najprostszej konstrukcji, zamykane z reguły przy zastosowaniu taśmy klejącej. Czasem mogą być zmodyfikowane przez wykorzystanie dziur, uchwytów na ręce. Własne przeznaczenie znajdują niemalże wszędzie rozpocząwszy od towarów spożywczych, przez przemysł odzieżowy, elektroniczny, budowlany itd. Z uwagi na prostotę opakowania, jest łatwe w wykonaniu a co za tym idzie jest niedrogie.

Zadaniem foliowania produktów jest podniesienie estetyki danego artykułu i zabezpieczenie go przed uszkodzeniami mechanicznymi, wpływem szkodliwych substancji, i składników atmosferycznych. Proces ten obejmuje foliowanie produktów w: folię polipropylenową, celofan, tomofan, w folię termokurczliwą np. PCV, w torebki zgrzewane na gorąco (poliolefina, PCV). Innym sposobem foliowania jest przyciemnianie szyb samochodowych. Foliowanie szyb często okazuje się niezmiernie rzeczowe. Jest zdumiewającym zabiegiem na poprawienie widoczności w słoneczne dni.

Foliowanie szyb ma także plusy bezpieczeństwa. Dzięki przyciemnionym szybom, utrudniamy możliwość podglądania wnętrza stworzonego przez nas samochodu. Stosując folie antywłamaniowe, możemy uchronić pojazd przed wybiciem szyby. Zanim dokonamy tego procesu, zastanówmy się z nad rozporządzeniami dotyczącymi przyciemniania szyb. Sporo firm zaświadcza usługi przyciemniania szyb, jednakże nie gwarantuje atestu.

Przemysł

Dodaj komentarz