Piosenka oraz muzyka – koncerty live

Reprezentatywną cechą muzyki oraz odmian muzycznych jest to, że na pewnych etapach życia ludzi konkretny typ muzyki był bardziej atrakcyjny aniżeli inny, a w związku z tym na przykład nasi rodzice słuchali kompletnie innej muzyki oraz bezsprzecznie lubowali się w absolutnie innych zespołach niż mu dzisiaj. Nawet obecne dzieci słuchają już innej muzyki niż nastolatki, nawet kilka lat temu można było zauważyć zupełnie inne trendy niż istnieją one dziś.

Sporo się zmieni – był taki czas, że w całej Polsce kultowa była muzyka disco polo i dużo osób słuchało jej a równocześnie się do tego w ogóle nie przypisywało, bo uznawana była ona za obciachową. Po cichu niemniej jednak wielu jej słuchało, a w niedzielę siadało się przed telewizorem i oglądało odpowiednie programy poświęcone właśnie temu rodzajowi muzyki. Dwadzieścia czy trzydzieści lat temu na przykład było kompletnie inaczej – niezmiernie modny był zupełnie inny rodzaj muzyki, w głównej mierze rock oraz słuchało się nie tylko lokalnych zespołów, jednakowoż nadzwyczaj wiele kultowych zespołów zagranicznych, jakie dalej robią furorę. Aktualnie młodzież słucha techno, hip hopu czy popu – zmiany nastają cały czas.

Muzyki klasycznej z całą pewnością nie można określić mianem muzyki popularnej, lecz w wiarygodnych kręgach jest ona bardzo lubiana oraz ceniona.By słuchać muzyki klasycznej tak w rzeczy samej trzeba być człowiekiem o konkretnych cechach charakteru. Nie należy być nie wiadomo kim, jakimś królem czy księciem bądź figurą z tak zwanej śmietanki towarzyskiej, bo tak niestety bardzo wielokrotnie się takie osoby określa oraz wydaje się, że tylko one tej muzyki słuchają – Malgorzata Walewska stara się to zmieniać.

Wolno być normalnym średnim człowiekiem, niemniej jednak niestety należy posiadać w sobie pewnego typu konkretna wrażliwość, właśni na taką muzykę. Nie jest to typ muzyki, który można puścić na imprezie, no pewnie, że na jakimś spotkaniu, nie jest to również rodzaj właściwy do sprzątania czy ćwiczeń, bodaj, że ktoś w istocie ten typ uwielbia, w owym czasie może przy niej robić wszystko. Każdy typ muzyki żąda konkretnego słuchacza i nie da się inaczej. Najbardziej charakterystyczną cechą muzyki klasycznej są instrumenty, które stosuje się do jej tworzenia – na ogół są to skrzypce, pianino czy też fortepian albo flet czy kontrabasy.

Rozrywka

Dodaj komentarz