Podróż samolotem oraz dojazd autem na lotnisko – jakim sposobem to pogodzić?

Niedrogie linie lotnicze zyskują coraz to większą popularność pośród osób jeżdżących po Europie. Jak najbardziej ich kluczowym walorem jest fakt, że proponują niesłychanie tanie połączenia między wieloma europejskimi miastami. Niemniej jednak kupując bilet na taki tani lot wypada nie zapominać o paru ważnych sprawach. Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż podróż tanimi liniami będzie mniej wygodna aniżeli innymi samolotami. Dzieje się tak, albowiem pragnąc obniżyć koszt podróży, właściciele tanich linii starają się stworzyć jak najwięcej miejsc na pokładzie samolotu. A to oznacza, iż powierzchnie pomiędzy fotelami są stosunkowo niewielkie.

Oczywiście można niemniej jednak na domiar tego wykupić opcję miejsca z większą przestrzenią na rozprostowanie nóg. Poza tym wybierając bilet na tanie linie lotnicze nie wykupuje się rzeczowego miejsca, właśnie dlatego na pokładzie samolotu najzwyczajniej w świecie absorbuje się te fotele, jakie są akurat wolne.

Nie jest to kolosalny problem, jakkolwiek jeżeli ktoś bez żadnych zahamowań chce siedzieć z przodu lub przy oknie, powinien zdecydować się na wykupienie opcji prawa pierwszeństwa wstępu do samolotu. Tanie linie lotnicze wabią podróżnych w głównej mierze nadzwyczaj rozbudowaną siecią połączeń i oczywiście niskimi cenami biletów lotniczych.

Faktycznie za wyjazd samolotem należącym do takich właśnie tanich przewoźników zapłacimy sporo mniej aniżeli za bilet narodowych linii lotniczych. Mimo to wypada pamiętać, iż cena samego biletu obejmuje jedynie samą podróż – przetestuj także takie kwestie, jak parkinglotniskowybastian.pl. Do tego dołączane są ponadprogramowe opłaty, jakie należy uiścić, a o których nie mówi się w reklamach. Wśród takich opłat są na przykład obowiązkowe opłaty lotniskowe. Co więcej za nadanie bagażu również wypada zapłacić. Rzecz jasna są to kwoty niewielkie.

Mimo to już za przekroczenie limitu bagażu nadawanego wolno zapłacić niezmiernie niemało. A należy przy tym pamiętać, iż jakkolwiek tanie linie lotnicze niejednokrotnie mają niższe aniżeli inni przewoźnicy limity wagi czy nawet wielkości bagażu. Oprócz tego zapłacić trzeba też za możliwość wejścia do samolotu w pierwszej grupie podróżnych lub za miejsce z pokaźniejszą ilością przestrzeni, jaka umożliwi wyprostowanie nóg oraz znacznie poprawi komfort lotu.

Transport

Dodaj komentarz