Pomoc w organizacji pogrzebu – zakłady funeralne

Sen wieczny jest nierozerwalną drobinką ludzkiego istnienia. Podobnie, jak ryt pochówku. Monstrualna boleść, ból po utracie bliźniej osoby, próżnia – na wargi ściskają się bynajmniej przychylne emocje, jakich w danym momencie nie załagodzi nic. Mimo to, figurom po stracie członka rodziny będzie o wiele łatwiej, gdy ceremonia pogrzebu zostanie przeprowadzona bez problemów oraz co najistotniejsze, pojawiający się na niej goście będą umieli poradzić sobie z sytuacją, będą umieli zachować się z respektem w obliczu śmierci – w tym pomoże Zakład Pogrzebowy Rzeszów. Powinno się parę gestów, aby bliscy poczuli, że nie zostali sami i że mimo straty bliskiej osoby dalej są w stanie liczyć na wsparcie.

Savoir vivre zachowania na pogrzebie traktuje nie jedynie tych, którzy przybyli fizycznie, by pożegnać martwą osobę. Sporo osób w dobie kryzysu wyjeżdża za granicę, wypatruje szczęścia w innych regionach globu, pozostawiając dom i bliskich. W niektórych przypadkach choroba lub inne nieszczęśliwe przypadki losu powodują, że mimo szczerej chęci – nie możemy pojawić się na pogrzebie. Co w owym czasie?

Psychologie przygotowali kilka porad, jak zachować się stosownie względem rodziny, której nie jesteśmy w stanie odwiedzić na rozstaniu bliskiej osoby: należy momentalnie skontaktować się z familią i złożyć najszczersze współczucie. Przedkładanym kontaktem jest telefon. Oryginalną modą jest wysyłanie specjalnych pogrzebowych etykiet, niemniej jednak nie zapomnijmy o kontakcie telefonicznym – to on jest w takich momentach najskuteczniejsza odmianą komunikacji oraz okazania uczuć po stracie bliskiej osoby. Nigdy nie składajmy kondolencji przez e-mail – rodzina w czasie pochówku zmarłej osoby rzadko korzysta z Internetu. Poza tym internetowe kondolencje nie są zbyt miłym sposobem na okazanie empatii. Unikajmy też SMS’ów bądź innych form kontaktu, które ograniczają okazywanie emocji do minimum.

Usługi

Dodaj komentarz