Przepyszny drink, jaki kojarzy się z letnim odpoczynkiem – Pina Colada

Na blogu Tragos Del Mundo wśród licznych receptur przedstawiony jest ten na pyszny napój, jaki kojarzy się z wakacjami. Jest nim Pina Colada. Pina Colada to napój wyjątkowo popularny na Karaibach. Popularność zyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za pomocą utworu The Pina Colada Song, w aranżacji Ruperta Holmesa. Ścisły sposób przygotowania koktajlu jest bardzo nieskomplikowany. Można go znaleźć na oficjalnej ewidencji drinków IBA. Niektóre osoby do podstawowego przepisu wlewają trochę więcej Malibu, wiele zależy od posiadanych odczuć smakowych. Często dodany jest też sok ananasowy, zamiast kawałków owocowych. Składniki konieczne do przygotowania piña colada trago to: czterdzieści pięć mililitrów rumu kokosowego, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, 90 ml soku ananasowego, plus trzy kostki lodu.

Zrobienie Pina Colady nie zajmie sporo czasu. Należy wkładać lód do miksera oraz wlać poszczególne składniki: rum, mleko kokosowe plus sok z ananasa. Wszystko trzeba zmieszać aż lód nie zostanie dokładnie rozdrobniony. Powoli należy wlewać otrzymany napój bez piany do szklanki. Szkło do jakiego wleje się piña colada można ozdobić kawałkiem ananasa. Pina Colada to drink, który prezentuje się doskonale. W sieci można znaleźć parę sposobów na jego wykonanie.

Natomiast, ten opracowany na blogu Tragos Del Mundo wlicza się do prostych, a jednocześnie nad wyraz dobrze prezentujących się. Pina Colada to wyjątkowo smaczny, słodszy karaibski drink z alkoholem. Przyrządzany jest z białego rumu, który jest głównym składnikiem. Klasycznie drink ten należy podawać z lodem, plasterkiem cytryny, a także plasterkiem ananasa. W nieco ubogaconej wersji Pina Coladę można podać w wydrążonym ananasie. Aby uzyskać delikatną wersję drinka, wymagane składniki dobrze będzie zamieścić w blenderze. To umożliwi jego lepszą ekspozycję. Walory smaku będą nie do podważenia.

Rozrywka

Dodaj komentarz