Początek dnia bez filiżanki kawy to czarny scenariusz dla bardzo dużej grupy ludzi. Skutkiem tego, by przenigdy tak się nie stało, warto zakupić dobry ekspres do kawy, jaki w każdym calu zautomatyzuje proces przygotowania tego napoju oraz zatroszczy się o jego wysoką jakość. Dwa najpopularniejsze rodzaje ekspresów do kawy to ekspresy przelewowe oraz ciśnieniowe. Pierwsze z nich zezwalają na najszybsze preparacja kawy – wrzątek dozowany jest do pojemnika z kawą, a gotowy napar cedzony jest do dzbanka przez szczególny filtr. Ze względu na długi kontakt wody ze zmieloną kawą, taki napar zawiera mnóstwo kofeiny oraz jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą błyskawicznie stanąć na nogi.

Ekspresy przelewowe są również niedrogie, zezwalają na przygotowanie obszernej ilości napoju oraz długo utrzymują jego wysoką temperaturę. Ich skazą jest z kolei długi czas przygotowania oraz nie najlepsza jakość kawy, co ma niezwyczajne znaczenie dla każdego smakosza. Ten typ ekspresu jest droższy oraz bardziej zaawansowany aniżeli ekspres przelewowy – oto Ekspresy do Kawy. Używa wysokie ciśnienie, pod którym wrzątek dozowany jest do pojemnika z kawą. Pozwala to na rozpuszczenie w wodzie potrzebnych składników (takich jak tłuszcze oraz proteiny) oraz pozostawienie w fusach substancji drażniących żołądek.

Ekspres ciśnieniowy wyposażony jest w dużo przydatnych szczegółów, m.in. w dyszę do spieniania mleka lub programator czasowy. Coraz pokaźniejszą famą cieszą się ekspresy kapsułkowe – charakteryzują się nowoczesnym designem, prostotą obsługi oraz możliwością wyboru dużej grupy smaków kawy. Ze względu na wysokie ceny kapsułek, wydatek eksploatacji takiego ekspresu jest jednak wysoki. Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy zależy w głównej mierze od naszych preferencji w jej przyrządzaniu. Dla smakoszy najlepszy będzie ekspres ciśnieniowy, jaki zezwoli nasycać się kawą niczym z włoskiej kafejki. Z kolei osoby, które bardziej od walorów smakowych cenią sobie jej atrybuty pobudzające, powinny rozważyć kupno rzetelnego ekspresu przelewowego.

Dom i Wystrój

Dodaj komentarz