Różne rodzaje odkurzaczy stosowanych w gospodarstwie domowym

Odkurzacze do pracy na sucho: Odkurzacze do pracy na sucho służą do usuwania kurzu i drobnych kawałków gruzu z podłóg, tapicerki, mebli, ścian i sufitów. Te typy mają elastyczny wąż i są dostarczane z różnymi rodzajami przystawek czyszczących, takimi jak głowica do czyszczenia podłóg, głowica zasilająca, głowica do czyszczenia szczelin, głowica do czyszczenia tapicerki, głowica do odkurzania, rurki przedłużające itp.

Odkurzacze Ręczne: Są to małe, lekkie odkurzacze noszone w ręku i używane do czyszczenia zasłon, krawędzi tapicerki, materacy, komputerów i systemów muzycznych. Czyszczą przez szczotkowanie i odsysanie i są bardzo łatwe w obsłudze. Odkurzacz plecakowy: Odkurzacz plecakowy to lekki i ergonomiczny system plecakowy, który można dostosować do preferencji operatora, co sprawia, że praca z tego rodzaju próżnią jest wygodna, a tym samym zwiększa wydajność.

Tego typu środki czyszczące są używane głównie do czyszczenia firan, krawędzi tapicerki, materacy, komputerów i systemów muzycznych. Czyszczą przez szczotkowanie i odsysanie i są bardzo łatwe w obsłudze. Można je nosić w ręku lub przymocować do pleców sprzątaczy. Dodatkowo używane do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich jak sufit, końce zasłon tip. Są również nazywane odkurzaczami „piggy Back”.

Główne cechy:

 • Czyszczenie bez zmęczenia
 • Cicha praca
 • Moc i wydajność
 • Wszechstronność

Odkurzacze cylindryczne

To takie, które nie mają szczotek obrotowych i działają wyłącznie na zasadzie ssania. Na wylocie zamontowany jest filtr pełniący również funkcję dyfuzora, który usuwa drobny pył i mikroorganizmy ze strumienia powietrza przechodzącego przez wylot. Filtr ten zmniejsza również zakłócenia powietrza i hałas. Worek na kurz znajduje się wewnątrz cylindrycznego korpusu odkurzacza. Elastyczny wąż wraz z różnymi rodzajami końcówek służy do czyszczenia różnych powierzchni. Są to odkurzacze, które są powszechnie używane przez personel sprzątający w sprzątaniu pokoi gościnnych.

Miotły elektryczne: są to bardzo lekkie odkurzacze bez napędzanej silnikiem szczotki ubijającej. Służą tylko do lekkiego odkurzania oraz do poprawek na dywanach i twardych podłogach. Miotły elektryczne najnowszej generacji są zasilane bateryjnie i dlatego mogą być używane bez żadnych kabli.

Główne cechy

 • Prosty, lekki profesjonalny odkurzacz pionowy
 • Pojedynczy silnik odkurzania i szczotki
 • Idealny do mniejszych powierzchni wyłożonych wykładziną

Pionowe odkurzacze

Pionowe odkurzacze są częściej spotykane w hotelach. Główny korpus odkurzacza leży poziomo na podłodze i jest napędzany pojedynczym silnikiem. Worek na kurz znajduje się poza głównym korpusem maszyny. Szczotka bijakowa z napędem pasowym ułatwia usuwanie kurzu z dywanów o grubym włosiu. W ulepszonym wariancie zastosowano system dwusilnikowy – jeden silnik napędza szczotkę ubijającą, a drugi zapewnia ssanie. Maszyna posiada również wbudowany wąż do czyszczenia narożników i tapicerki. Ta maszyna jest najbardziej odpowiednia do użytku na dużych powierzchniach wyłożonych wykładziną.

Główne cechy:

 • Łatwy w użyciu
 • Łatwy w manewrowaniu
 • Łatwy do przechowywania
 • Wysoka jakość

Podnośnik do dywanów: Te odkurzacze służą do czyszczenia długich dywanów. Podnoszą zrolowany dywan i sprawiają, że staje się puszysty. Te odkurzacze służą do pielęgnacji dywanów z długim włosiem. Podnoszą zwinięty stos dywanu i przywracają mu orientację pionową. Jest to szczególnie przydatne przed myciem dywanu, szczególnie przy silnych zabrudzeniach. Zapewnia to bezpieczne, kompleksowe rozwiązanie do usuwania wszystkich typowych plam i plam na bazie wody i oleju na wszystkich dywanach i miękkich meblach.

Odkurzacze do pracy na mokro i na sucho: Odkurzanie na mokro i na sucho jest niezwykle przydatne w hotelowych operacjach porządkowych. W trybie mokrym mogą zbierać rozlane płyny i nadmiar wody do mycia. W trybie suchym pomagają w usuwaniu kurzu i zanieczyszczeń. W hotelach maszyny te są zwykle używane w trybie mokrym do zbierania rozlanych płynów. Tego typu odkurzacze są również potrzebne, gdy usuwa się z pasty i czyści duże powierzchnie podłóg. Posiadają elastyczny wąż z końcówkami, takimi jak ssawka. Ścieki gromadzą się w zbiorniku, który należy opróżnić po użyciu.

Odmianą tego wszystkiego są duże odkurzacze zbiornikowe

Są one również nazywane odkurzaczami kanistrowymi lub przemysłowymi. Mogą być używane do zbierania na sucho i na mokro lub jedno i drugie. Ścieki są zbierane przez końcówkę ssącą przez dyszę i wracają do zbiornika. Służą do sprzątania dużych powierzchni, gdy czas jest ograniczeniem i idealnie nadają się do sprzątania holi, sal bankietowych i restauracji.

Scentralizowana próżnia: W tego typu urządzeniach ssanie jest generowane w jednym punkcie budynku. W międzyczasie zabrudzenia można usunąć w punktach podciśnieniowych w innym miejscu budynku za pomocą odpowiednich dysz podłączonych do odłączanych elastycznych węży. Zebrany brud jest następnie transportowany siecią rur do centralnego pojemnika. To urządzenie jest drogie w instalacji i zwykle jest wykonywane na etapie budowy budynku. Zobacz na stronie https://www.interaktywna.pl/styl-zycia/dom/czy-warto-wymienic-swoj-odkurzacz-na-odkurzacz-bezprzewodowy/

Główną zaletą scentralizowanego próżnia jest niezwykle higieniczna, ponieważ cały kurz jest odprowadzany z miejsca czyszczenia. Koszty konserwacji są zwykle niższe. Dodatkowo zmęczenie operacyjne jest mniejsze i nie ma postrzępionych zgięć do naprawy i nie ma pojedynczych maszyn, które mogłyby się zepsuć. Tego rodzaju odkurzacz może również zbierać rozlane płyny i nadmiar wody, gdy jest używany w trybie mokrym. W trybie suchym pomagają usuwać kurz i zanieczyszczenia.

Dom & Ogród

Dodaj komentarz