Skoki spadochronowe oraz treningi AFF – tandem czy solo?

Duża grupa urzeczonych skokami spadochronowymi ludzi chce, choć raz w życiu tego uskutecznić. Połowa z nich nigdy tego nie robi, bowiem gdzieś w pewnym momencie, kontrolę przejmuje strach, który wyraża niepewności, czy skoki spadochronowe są pewne i czy z pewnością w trakcie ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy skacze się samemu, można posiadać niepewności. Kiedy tak właściwie tudzież decyduje się na skoki w tandemie, kompletne wydarzenie jest dwukrotnie pewne. Po pierwsze, figura skacząca jest przytwierdzana do instruktora, jaki wszystko za nią robi i steruje całym skokiem. Po drugie, sam spadochron posiada w swojej konstrukcji kolosalną ilość ubezpieczeń. Spadochron, to tak ściśle mówiąc dwa spadochrony, koronny oraz zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez umyślnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak nazywanego układacza.

Spadochron wyposażony jest w Cyprys, pecet monitorujący parametry lotu oraz w razie potrzeby, kiedy koronny spadochron nie zostaje otwarty w słusznym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest zupełnie inaczej nazywana jako AFF, inaczej Accelerated FreeFall i jest jednym ze szkoleń proponowanym przez aerokluby, jakie zajmują się skokami spadochronowymi. Jest również jednym z najpopularniejszych kursów, które wolno przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Szkoli ono w wybitnie ciekawej zdolności, mianowicie ukazuje w jaki sposób zahamować spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu i otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, w następstwie tego uczestnik zdany jest sam na siebie oraz system zabezpieczający.

Dobrze jest w pierwszej kolejności przejść warsztaty fundamentalne o nazwie Static Line, które to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Bazuje ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z małej wielkości, gdzie spadochron otwiera się sam w odpowiednim momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone zwłaszcza dla osób, jakie chcą w krótkim czasie prędko nauczyć się zdolności wolnego spadania, a też tych, jacy na serio myślą o kontynuacji sportu.

Rozrywka

Dodaj komentarz