Słoneczna Chorwacja zaprasza do siebie podróżników z całego globu.

Polacy dotychczas jeżeli wyruszali na wczasy poza granice kraju, to do Bułgarii latem, bądź do Austrii i na Słowację zimą. Taka moda panowała przez ostatnie kilkanaście lat. Pocieszające było i jest to, że zdążyliśmy sobie wyrobić opinię solidnych oraz beztroskich wczasowiczów, którzy w odróżnieniu od Niemców, nie wrzeszczą i nie awanturują się. Interesującym zjawiskiem z ostatnich pięciu lat jest zmiana w kategorii znanych miejsc stworzonego przez nas wypoczynku. Do grona gdzie najchętniej jeździmy, oprócz wymienionych krajów, dołączyła Chorwacja.

Miejsce to kojarzy nam się przede wszystkim z ładnymi plażami nad Adriatykiem. Długie wybrzeże wydaje się być wymarzonym do uprawiania sportów wodnych. Wakacje w Chorwacji niemniej jednak nie muszą odbywać się wyłącznie latem. Ten kraj ma na własnym terytorium pasma górskie, sięgające wielkością ponad tysiąca metrów. Nartostrady są w jakiejkolwiek większej miejscowości górskiej, czyli na ponad połowie przestrzeni kraju.

Mamy tu do wyboru wszystkie skale trudności a ceny białego szaleństwa nie odbiegają od warunków jakie dominują w Polsce. Nic niepokojącego, że coraz częściej można na stokach narciarskich usłyszeć polską mowę. Zapewne wielu z nas ochoczo żeby odwiedziło ten region Bałkanów. Jednakże żywe są ciągle wspomnienia o niedawno zakończonej, zabójczej wojnie w byłej Jugosławii. Niemniej jednak to już przeszłość, o której pragną zapomnieć sami Chorwaci.

Wszystkie oferowane wędrowcom kwatery Chorwacja zrzesza w ogólnokrajowym związku, co zapewnia wysoką jakość zaświadczanych usług i noclegów. A jeżeli chcesz w Chorwacji zamieszkać – przetestuj nieruchomości w Chorwacji https://realestate-honeste.com/. Jest to osobliwy wypadek na skalę europejską, bo Unia Europejska dopiero zastanawia się nad wpisaniem takiego przepisu. Tak samo hotelowe mieszkania Chorwacja objęła świadczeniami gwarancyjnymi.

Z racji wyższej ceny za nocleg w takim miejscu, także zabezpieczenie rzetelnego noclegu oraz wartych warunków, spada na gospodarza, który w razie niewywiązania się z umowy, ponosi dokuczliwą karę finansową. Chorwaci robią wszystko, żeby ich kraj kojarzony był z wypoczynkiem oraz świetną pogodą przez cały rok. W jaki sposób na razie udaje się to w stu procentach. Docenili to również Polacy, przyjeżdżając tu coraz częściej.

Sport & Wypoczynek

Dodaj komentarz