Śmiech to zdrowie – sprawdź, gdzie odnaleźć humorystyczne materiały

Jakikolwiek niewymuszony atak śmiechu – o co nie jest trudno, wyzwala w organizmie ludzkim endorfiny, zwane hormonem powodzenia, poprawnego nastroju. Medycy już dawno temu potwierdzili, iż osoby pogodne, z poczuciem humoru oraz dystansem do siebie i swojej choroby są podatniejsi na kurowanie oraz szybciej dochodzą do zdrowia, aniżeli osoby, jakie nie umieją się śmiać. Przy każdej dawce śmiechu, stworzony przez nas mózg zmniejsza wydzielanie kortyzolu oraz adrenaliny, jakie są zwane neurohormonami stresu. Śmiech powoduje zwiększenie produkcji białych krwinek, które są oczywistymi zabójcami komórek nowotworowych. Śmiech jest nadzwyczaj korzystny w leczeniu AIDS.

Stworzony przez nas organizm wydziela immunoglobulinę A, jaka jest odpowiedzialna za stworzony przez nas układ odpornościowy. Godzina słusznego humoru jest dla nas najlepszym lekarstwem na dużo dokuczliwości. Łapiemy psychiczną stabilność, nawet, gdy dzień nie był dla nas najłatwiejszy. Z powyższego widać, że musimy śmiać się jak najwięcej, jak na ogół. W miarę dojrzewania, to kłopotliwe, śmiejemy się coraz mniej i rzadziej. Dzieci śmieją się z grubsza 400 razy w ciągu dnia – dorośli tylko kilkanaście. Na świecie działa paręset warsztatów terapeutycznych, jakich jedynym zadaniem jest wywoływanie u ludzi pokładów śmiechu oraz modyfikowanie nastroju i humoru.Genealogie zajęć nie są najłatwiejsze – zmuszenie ludzi do radosnego, spontanicznego śmiechu nie jest rzeczą prostą, lecz doświadczony terapeuta poradzi sobie z tym bez trudu.

Kilkanaście nazbieranych w jednej sali osób, z jakich każda ma jakiś własny problem blokujący odpowiedni nastrój, musi rozpocząć ze sobą współdziałać, tak, by rozbawić pozostałych – tu pomoże portal internetowy dziwne zdjęcia. Z reguły, terapeuta proponuje na początek robienie przeróżnych nadzwyczajnych min, gestów, wydawania odgłosów, ekscentrycznych ruchów, skakania, inaczej czegoś, co rozśmieszy innych.Zmuszone, sztuczne ruchy, gesty są na początku skomplikowane – w warsztatach uczestniczą ludzie nie znający korzystać ze śmiechu, nie mający w sobie radości. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że jedna, druga postać rozpoczynają się spontanicznie śmiać, co przenosi się na innych. Cała grupa rozpoczyna, o dziwo, czuć się coraz odpowiedniej w tym co robi i w swoim towarzystwie. Stąd już tylko krok, do wspólnych rozmów, otworzenia się na innych, opowiadania dowcipów, żartowania. Jedynie krok do bardziej profesjonalnego stanu ducha oraz zdrowia.

Rozrywka

Dodaj komentarz