Sprawdź stan techniczny i OC wypożyczanego wozu

Podejmując decyzje o pożyczeniu wozu należy do głębi i w miarę posiadanych możliwości technicznych sprawić stan techniczny auta. W pierwszej kolejności wypada dokonać oglądu zewnętrznej karoserii samochodu pod kątem prawdopodobnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Ważne jest też dokonanie sprawdzenia wyposażenia wozu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Pomimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego szczegółów ukrytych, to niemniej jednak należałoby przed wypożyczeniem samochodu poprosić osobę obsługującą oraz możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej – wypróbuj wypożyczalnia samochodów sportowych. W wypadku, kiedy samochód ma ewidentne oraz widoczne ślady uszkodzeń, wypada to naznaczyć w protokole odbioru pojazdu czy też w umowie wypożyczenia. Tego rodzaju czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania wozu po upływie czasu zawarcia umowy o jego wypożyczenie.

W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu auta do wypożyczalni, jej pracownik zakwestionuje stan techniczny pojazdu czy też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu czy też umowy. Sprawdzenie stanu technicznego samochodu jest też wskazane po to, żeby w czasie jego użytkowania nie martwić się komplikacjami związanymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy.

Powyższe czynności wypada wykonać nawet wtedy, kiedy umowa wypożyczenia wozu zawiera klauzulę, iż auto jest zabezpieczone od następstw prawdopodobnych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej. Przed podpisaniem każdej umowy, wypada obowiązkowo ją dokładnie przeczytać oraz przeanalizować pod kątem właściwych zapisów. Ta reguła dotyczy również umowy w sprawie wypożyczenia samochodu z wypożyczalni aut.

Nie wolno ograniczać się wyłącznie do zapisów powiązanych z ceną wypożyczenia samochodu, jednak równocześnie sprawić dokładne warunki opłaty za usługę wypożyczenia, a też przeanalizować warunki zabezpieczenia samochodu.

Motoryzacja

Dodaj komentarz