W jaki sposób kurować nadpotliwość? Wypróbuj atrakcyjny sposób

Jeśli jednostka przebywająca w stworzonym przez nas otoczeniu niezbyt ładnie pachnie, nie musi to oznaczać, iż ma sporadyczny kontakt z wodą i mydłem. Nadmierne pocenie może być skutkiem jednej z chorób, co nie oznacza, iż nadpotliwości nie wolno leczyć. Przesadne wydzielanie potu może być spowodowane nadczynnością tarczycy, przy otyłości – innymi słowy złej przemianie materii, zakłóceniach hormonalnych lub w czasie infekcji wirusowych, bakteryjnych. O ile pocenie się podczas grypy skończy się razem z chorobą, o tyle dwie pierwsze przyczyny mogą być leczone bardzo długo.

Dwie pierwsze choroby mogą spowodować, iż leczenie nadpotliwości musi przebiegać pod okiem lekarza, przy stosowaniu środków farmakologicznych – sprawdź Klinika medycyny estetycznej. Jakim sposobem sobie radzić z zbytnim wydzielaniem potu w warunkach domowych? Konieczne jest zachowanie bezwyjątkowej higieny, przy zastosowaniu preparatów dermokosmetycznych, antyperspirantów, pomagających ujednolicić zapach potu na dłuższy czas. Należy nieraz zmieniać bieliznę, ubrania, najodpowiedniej gdy są wykonane z czystej bawełny. Wydzielanie potu jest naturalną funkcją organizmu, jaki w ten sposób reguluję funkcję ochrony organizmu ludzkiego przed metamorfozami temperatur. Wydzielając pot organizm działa jak chłodnica, regulując działanie gruczołów potowych. Niestety w niektórych sytuacjach naturalny proces pocenia się staje się problemem. Dzisiaj medycyna oraz kosmetologia ma już skuteczne metody leczenia nadpotliwości.

Jedną z nich jest Azzalire, czyli zabieg polegający na wstrzyknięciu do skóry wyznaczonej dawki preparatu (o tej samej nazwie), którego zadaniem jest efektywne blokowanie nerwów połączonych z gruczołami. Zastrzyk sprawia zablokowanie na parę miesięcy zakończeń nerwowych, a tym samym zablokowanie kłopotu nadpotliwości. Po tym czasie zabieg wypada powtórzyć. Następnym sposobem na zablokowanie nadmiernej potliwości jest wykonanie zastrzyku z toksyny otulinowej, czyli botoksu. Zabieg ten użytkuje się w większości wypadków w przypadku nadpotliwości pach oraz dłoni.

Biznes

Dodaj komentarz