W jaki sposób skutecznie walczyć z chorobą?

Jesień i zima to zawsze w żadnym razie optymistyczne pory roku. Temperatury spadają, dni stają się coraz to krótsze, częściej pada deszcz, z drzew i krzewów spadają wszelkie liście. Na czas tej przygnębiającej szarugi dużo ssaków zapada w zimowy sen. Człowiek niestety nie ma prawo pozwolić sobie na taki luksus. Nie pozostaje mu w związku z tym nic innego jak odpowiedniej o siebie zadbać i cierpliwie czekać na przyjście wiosny i lata.

Półrocze zimowe to w większości wypadków czas, kiedy organizm jest zwłaszcza podatny na przeróżnego rodzaju infekcje oraz wirusy. Jeżeli regularnie się nie dosypia, brakuje czasu na odpoczynek, nie spożywa się regularnych posiłków i żyje się w ciągłym stresie, to jest to najlepsza droga do ostrego przeziębienia czy też nawet choroby. Leki to zwykle kosztowny wydatek, a tydzień na zwolnieniu medycznym też nie jest rozkoszną perspektywą dla osób szczególnie zapracowanych. Żeby tego uniknąć, należy jak najlepiej o siebie zadbać. Podstawa to optymalna dieta, w której nie powinno zabraknąć witamin, minerałów i wszystkich innych niezbędnych składników odżywczych. Warto także wzmocnić układ immunologiczny przez zażywanie właściwych preparatów witaminowych, z ziół, czy nawet grzybów, jak łysiczka lancetowata. Człowiek żyje coraz prędzej.

Zwłaszcza w sporych miastach tempo życia wydaje się niemal zabójcze do organizmu. Ludzie młodzi, którzy robią błyskawiczne kariery, żyją na ogół w ciągłym stresie, za mało śpią, jedzą nieregularnie, a na dokładkę nie maja czasu na odpoczynek. W takich wypadkach organizm naturalną koleją rzeczy staje się coraz słabszy oraz szczególnie narażony na wirusy oraz infekcje, jakie grasują w okresie jesienno-zimowym. W żadnym wypadku nie należy czekać, aż pojawi się katar, stan podgorączkowy czy inne oznaki przeziębienia. O wiele porządniej jest zawczasu o siebie zadbać, by w tym przede wszystkim skomplikowanym okresie radować się pierwszorzędnym zdrowiem oraz tryskać energią. Metod jest dużo. Wolno postawić na regularne uprawianie sportu.

Wyśmienite wyniki przynieść może np. bieganie, jazda na rowerze czy chociażby energiczny spacer. Warto również zwrócić uwagę na nawyki żywieniowe oraz wzbogacić codzienną dietę o świeże warzywa i owoce. W okresie jesienno-zimowym przyzwoicie jest także zainwestować w suplement diety czy stosowny preparat witaminowy.

Zdrowie & Uroda

Dodaj komentarz