W jakim miejscu poszukiwać pomocy w odnalezieniu pracy i rozwoju kariery zawodowej?

Pierwszy dzień w pionierskiej pracy może bez wątpliwości łączyć się ze stresem i niepewnością, czy podołamy, czy poradzimy sobie na innowacyjnym stanowisku, w ostateczności czy nowa praca okaże się tą właściwą? Obawy mogą dotyczyć również wspólników oraz szefostwa. W końcu nigdy nie wiemy na kogo trafimy. Te wszystkie niepewności wywołują w nas niezwykle wielokrotnie mieszane uczucia.

Stres jest tym większy, im zdobyta przez nas praca w gigantycznej mierze pasuje wszelkim, ustalonym przez nas warunkom zatrudnienia. No bowiem w końcu nie na co dzień mamy szansę zdobycia upragnionego angażu. Sposobów na pokonanie stres ma prawo być parę. W szczególe pamiętajmy o uśmiechu oraz należytym nastawieniu. Nie dajmy poznać po sobie, że panicznie boimy się przekroczyć próg własnej przyszłej firmy. W końcu pracują tam tacy sami ludzie jak my oraz oni też dawniej zaczynali. Jeżeli nasze zdenerwowanie sięga zenitu, należałoby wyjść z domu trochę wcześniej, zrobić sobie drobny spacer, pooddychać orzeźwiającym powietrzem lub wypić ziołową herbatę – to poleca pośrednictwo w zatrudnieniu ukraińców.

Niezwykle przydatne może okazać się też pozytywne myślenie. W końcu to jedynie praca, nie skazanie. Sytuacja na rynku niesłychanie w szeregu przypadków zmusza nas do wielomiesięcznego szukania pracy. W wielu przypadkach wolno odnieść wrażenie, że w dzisiejszych realiach bez znajomości ani rusz. Oczywiście wiele zależy także od kwalifikacji. Tak lub inaczej rekrutacja obowiązuje wszystkich.

Jednakże faktem jest, że wymarzona praca wiąże się przede wszystkim z układami. Ile to razy słyszymy historię osób, jakie mimo ukończenia wyższych studiów, w dalszym ciągu pozostają bez zatrudnienia, a Tobie, którzy do nauki nie przywiązywali większej wagi, robią dziś oszałamiającą karierę w wielu specjalizacjach? Nadeszły czasy, w jakich praca kojarzona jest przede wszystkim z przymusem oraz braniem tego ”co pod ręką”. Nie ulega jednakże wątpliwości, że dużo zależy też od szczęścia i umiejętności przekonywania. Wobec tego też w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej należałoby zatroszczyć się też o „oprawę wizualną”. Nie zapominać należy o schludnym, luksusowym stroju oraz pozytywnym nastawieniu. To naturalnie dzięki temu wymarzona praca stanie się dużo łatwiejsza do zdobycia, bez względu na kłady i znajomości.

Usługi

Dodaj komentarz