Właściwe żywienie potomstwa vs słodkości oraz energetyki

Wiek dziecięcy będzie bardzo istotnym okresem w życiu człowieka, ze względu na aktywujący w tym czasie rozkwit zarówno fizyczny jak i psychiczny. Bardzo gigantyczne znaczenie ma w owym czasie sposób żywienia się młodego człowieka. To kłopotliwe dzieci w wielu przypadkach wybierają żywność, jaka nie do końca spełnia oczekiwania oraz zapotrzebowanie organizmu. Notorycznie sięgają po słodycze, których sklepy proponują w niezwykle obszernej gamie. Wielu rodziców martwi to zainteresowanie dzieci do słodyczy.

Bez wątpliwości słodycze są niezbędne w diecie dzieci, szkodliwy jest natomiast tylko ich nadmiar. Często okazuje się, że zapotrzebowanie na cukier jest mnóstwo niższe niż spożycie słodyczy u małoletnich, co potwierdza kontakt z diet4kids. Zostałoby ono zaspokojone kilkoma cukierkami bądź kęsem batonika, jednakowoż dzieci nie zwracają uwagi na tabele dietetyczne. Bez wątpienia przywilejem dzieciństwa jest beztroska, mimo to należy zwrócić szczególną uwagę na wpływ słodyczy na zdrowie dziecka. Przy zbytnim spożyciu, są odpowiedzialne za psujące się zęby oraz próchnicę. Efektem nadużycia słodyczy jest także utrata apetytu.

Trunki energetyczne stają się coraz bardziej legendarne. Pierwotnie były to napoje służące figurom wykonującym obszerny wysiłek fizyczny czy też umysłowy. Miały za zadanie przywrócić siły oraz energię. Ich przedsięwzięcie zbliżone jest do działania kawy, także skład jest wybitnie pokrewny. Aktualnie są wykorzystywane, na co dzień, jako szablonowe napoje chłodzące, zwłaszcza upodobały go sobie dzieci oraz młodzież. Niestety działanie tych napojów wybiega dalece poza proste chłodzenie w ciepłe dni. Tendencja do zastępowania trunkami energetycznymi zwykłych soków, w diecie dzieci oraz młodzieży, jest niezwykle niebezpieczna dla ich zdrowia. Napoje te nie zawierają, bowiem naturalnych składników odżywczych, takie jak węglowodany, które powinny pobudzać organizm. W miejsce tego uświadczymy w nich kofeinę oraz taurynę. Jedna puszka takiego napoju zawiera więcej takich składników aniżeli filiżanka mocnej kawy. Dla młodych organizmów są to dawki nadzwyczaj niebezpieczne, gdyż aktywują bicie serca i o wiele podnoszą ciśnienie krwi oraz oddziałują niekorzystnie na układ nerwowy.

Zdrowie & Uroda

Dodaj komentarz