Wyjazd do Indii – zwiedzamy Bollywood

Mawia się, że co kraj, to obyczaj. Podczas gdy większa część europejskich krajów ma dosyć zbliżoną kulturę oraz tradycję, to kontrasty o wiele o wiele bardziej rzucają się w oczy, jeśli przyjrzeć się krajom położonym na innych kontynentach. Zwłaszcza fascynująca wydaje się Azja, jaka oczarowuje swoimi intensywnymi barwami. Takim w najwyższym stopniu charakterystycznym krajem, który jednakże wydaje się przede wszystkim bliskim Europejczykom, są Indie. Leżące na Półwyspie Indyjskim, pomiędzy dwoma kolosalnymi rzekami Indus i Ganges państwo istnieje już od czasów starożytnych, skąd wywodzą się wierzenia oraz niektóre systemy filozoficzne Indii. Naturalnie ta niezwykła duchowość uwodzi wszelkich tych, którzy rozczarowali się już cywilizacją Zachodu.

Indie również i dzisiaj wydają się szczególnie uduchowione, a do krajowych środowisk edukacyjnych każdego roku przybywają tłumy szukających siebie ludzi. Kraj dziwi i oczarowuje równocześnie również oczywiście bogactwem barw oraz zapachów, przy jakich wszystko inne wydaje się wyłącznie szare i monotonne. Każdy kraj ma w sobie coś szczególnego, co przyciąga i olśniewa. Być może właśnie skutkiem tego tak popularna stała się obecnie turystyka – znacznie więcej o tym na JasnowidzAmala.PL – Indie Podróż. Środki transportu stają się coraz prędsze, jest więcej biur podróży, nieprzerwanie rozbudowuje się infrastruktura krajoznawcza, a ludzie mają wolny czas i w głównej mierze pieniądze, żeby podróżować i poznawać coraz to innowacyjne miejsca, kultury i tradycje.

Choć ciągle najbardziej modnym celem wyjazdów na świecie są kraje europejskie, to jednakże ludzi coraz bardziej zaczynają fascynować także państwa położone poza Europą. Takim bliskim, chociaż odległym krajem wydają się Indie. Egzotyczny, pełen barw oraz zapachów kraj ma przede wszystkim dostatnią, sięgającą w starożytność historię oraz kulturę. Zwłaszcza pociągające wydają się indyjskie systemy filozoficzne, a liczne ośrodki medytacyjne przyciągają tłumy ludzi, którzy rozczarowali się zachodnią cywilizacją oraz mają nadzieję odnaleźć w Indiach siebie. Mimo to Indie to także kraj przypraw, jakie na potęgę sprowadzano do Europy. Typowo indyjskie są marynaty korzenne jak cynamon, kardamon lub curry.

Zwierzęta

Dodaj komentarz