Zadbaj o tężyznę fizyczną – wypróbuj naturalne preparaty

To pewno jeden z najbardziej popularnych ostatnio suplementów diety. W reklamach telewizyjnych zwykle króluje jako poskramiacz wzdęć oraz poczucia ciężkości, którego każdy z nas nieraz doświadcza. Faktem jest jednak, iż walory błonnika de facto są nie do przesadzenia. Nie tylko polepsza on bo procesy odchudzania, jednakowoż również oczyszcza nasz organizm z toksyn i innych negatywnie oddziałujących na nas czynników. Celuloza to też wyjątkowy tak skutecznie działający składnik polepszający pracę jelit i zapobiegający wchłanianiu się wrogich szczegółów do organizmu.

Newralgicznym źródłem błonnika są produkty pochodzenia roślinnego, warzywa oraz owoce. Należą do nich w szczególności bób oraz groszek, wiśnie i porzeczki. Znajdziemy go również w artykułach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy oraz pełnoziarnisty. Nie brak go też w jajach czy rybach. W najwyższym stopniu skondensowany zasób błonnika wolno jednak odnaleźć w wspomagaczach takich jak aceites esenciales. Zawierają go o wiele więcej aniżeli codzienne pokarmy. Zalecana dawka to około trzydziestu pięciu gramów dziennie, chociaż przeciętnie dostarczamy go jedynie około dziesięciu gramów. Newralgicznym działaniem, za które tak cenimy błonnik, jest przyswajanie wody w żołądku, co powoduje, iż nasz apetyt staje się mniejszy i mniej go czujemy. Co więcej, wspomaga on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza szybsze wydalanie z organizmu toksyn oraz szkodliwych substancji.

Znacznie przyczynia się też do obniżenia poziomu cholesterolu, znajdując oraz usuwając z organizmu ludzkiego kwasy żółciowe. Suplementy z błonnikiem są przeznaczone dla osób, jakie pragnęłyby wzbogacić swoją dietę i takich, które prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających jakiegokolwiek sportu. Ewidentnie sam wspomagacz diety nie zastąpi aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia, jakkolwiek jest najskuteczniejszym sposobem na dostarczenie polecanej dawki błonnika, wobec tego najprzyzwoiciej połączyć przyjmowanie go w takiej skondensowanej formie razem z ruchem oraz zdrowym stylem swojego życia.

Usługi

Dodaj komentarz