Zdrowy i beztroski sen – zdecyduj się na jedwab

Ogólnie rzecz biorąc wełna ma dwie główne właściwości- zimą ogrzewa nasze ciało, a latkiem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera ponad miarę do ciała śpiącej osoby, co zapobiega nieodpowiedniej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, gdyż warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel jedwabna to także wchłanianie wilgotności wydzielanej przez człowieka.

Samorzutna absorpcja potu sprawia, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgoci. Na domiar tego po niemiłym zapachu potu nie zostaje nawet niewielki ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w jakim się znajdujemy to istotna funkcja każdego pomieszczenia. Niewielu z nas niemniej jednak zdaje sprawę z tego, w jakim stopniu i jakie następstwa niosą za sobą niewłaściwie dobrane do indywidualnych pragnień materiały, pod którymi śpimy. Nie uświadamiamy sobie też, że niemiłe zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić nasz sen w wymowny sposób. Pobocznym pozytywem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, która nie zezwala, aby pobrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Okazuje się znakomitym rozwiązaniem dla alergików, albowiem zabija wszelkie bakterie i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za uczulenia skórne i problemy związane z układem oddechowym. Zapobiega poważnej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków oraz drobnoustrojów. Tu poszewka jedwabna – silk.pl niweluje także destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, wyklucza nadpobudliwość nerwową, a też wzmacnia odporność organizmu. Dzięki temu jesteśmy mniej podatni na bakterie i wirusy, doprowadzające zazwyczaj do znacznych schorzeń reumatologicznych oraz neurologicznych. W przypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny zwłaszcza za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, funkcjonuje profilaktycznie na stworzony przez nas organizm ludzki.

Zakupy

Dodaj komentarz